سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

به گزارش مرور نیوز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عصر امروز در یک گفتگوی ویدئو کنفرانسی راه‌های گسترش همکاری ‌های دو کشور در حوزه‌های رسانه‌ای و مقابله با فضا سازی‌های غیر واقعی کشور‌های غربی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این گفت‌وگو طرفین ادعای کشور‌های غربی مبنی بر بی طرفی و استقلال رسانه‌ ها را رد کرده و تصریح کردند که متاسفانه در حال حاضر رسانه‌ها در غرب به ابزاری برای جنگ روانی و انتشار اخبار غیر واقعی بر علیه کشور‌های مستقل تبدیل شده اند.

طرفین همچنین با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور در همه سطوح و زمینه‌ ها، نزدیکی و اشتراک مواضع دو کشور در مسائل مختلف از جمله مخالفت با تحریم‌های ظالمانه غرب و همکاری‌های منطقه‌ای را فرصتی برای همکاری نزدیکتر سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور عنوان کردند.

مبادله هیئت‌های رسانه‌ای و فراهم کردن زمینه تبادل نظر بین اصحاب رسانه ‌های دو کشور، تسهیل انجام مصاحبه رسانه‌های دو کشور با مقامات کشور مقابل و تداوم رایزنی‌های سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور به صورت دوجانبه و با سخنگویان وزارت امور خارجه سایر کشور‌های دوست و همفکر از دیگر موضوعات مورد بحث سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز