سخنگوی جدید وزارت امور خارجه تاکید کرد: برای من و همکارانم افتخار بی همتایی است که با همراهی اصحاب رسانه، اندیشه و خرد، صدای رسای سیاست خارجی و حافظ منافع عالیه مردم سرافراز ⁧‫ایران‬⁩ باشیم.

به گزارش مرور نیوز، سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به انتخابش به‌ عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی، نوشت: مفتخرم که از امروز به عنوان دوازدهمین سخنگو و سومین رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه جمهوری اسلامی آغاز به کار کنم.

وی تاکید کرد: برای من و همکارانم افتخار بی همتایی است که با همراهی اصحاب رسانه، اندیشه و خرد، صدای رسای سیاست خارجی و حافظ منافع عالیه مردم سرافراز ⁧‫ایران‬⁩ باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در توئیتی دیگر، نوشت: از اعتماد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در سپردن این مسئولیت خطیر سپاسگزارم. برای دوست عزیزم سیدعباس موسوی نیز موفقیت در مسئولیت جدید به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو را آرزومندم.

گفتنی است، خطیب‌ زاده روز گذشته (یک‌شنبه) جانشین سیدعباس موسوی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه شد که به‌عنوان سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان معرفی شده است. وی دوازدهمین سخنگوی دستگاه دیپلماسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پنجمین سخنگوی وزارت امور خارجه در دوران وزارت «ظریف» است.

خطیب‌زاده پیش از این معاون پژوهشی مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه بود و سوابق دیپلماتیک در کشورهای آلمان و کانادا دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز