محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حتی یک لحظه هم نباید از کنار زدن تحریم‌ها غفلت کرد، اما چهار سال از این وعده گذشته است.

به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بایدن می‌خواهد از سنگی که ترامپ در چاه انداخته استفاده حداکثری کند و امتیازات بیشتری از ایران بگیرد، گفت: با ادامه این روند می‌خواهند همان سرنوشتی را که ترامپ پس از اوباما رقم زد، دوباره جمهوری خواهان بعدی رقم بزنند.

وی با اشاره به تصور واهی کسانی که به روی کار آمدن بایدن برای رفع اختلافات ایران و آمریکا دل بسته‌اند، او را از دموکرات‌هایی دانست که تحریم‌های فزاینده از دوره آنان آغاز شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حتی یک لحظه هم نباید از کنار زدن تحریم‌ها غفلت کرد، اما چهار سال از این وعده گذشته است.

وی بایدن را بسیار ضعیف‌تر از ترامپ و اوباما دانست و گفت: نیروی عظیم ۷۳ میلیون رأی دهنده پشت سر ترامپ بود، اما بایدن حتی اگر اعتقادی به رفع تحریم‌ها داشته باشد، اصلاً جرات ندارد که بتواند اقدامی اساسی در این باره کند و حال آنکه اساساً، اعتقادی به این کار هم ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که تا کی می‌توانیم توافق کاغذی کنیم، اما تحریم واقعی شویم، کنار گذاشتن دیپلماسی کاغذی را ضروری دانست و تاکید کرد: توافقات کاغذی در هیچ جای تاریخ، عملیاتی نشده است، پس دیپلماسی کاغذی باید کنار گذاشته شود و از این پس تا وقتی از طرف مقابل، اقدام و عمل نبینیم نباید به هیچ وعده‌ای اعتماد کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز