سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: تضمین ماندگاری برجام مستلزم اجرای تعهدات توسط تمامی طرف‌های آن است.

به گزارش مرور نیوز، غلامعلی خوشرو، روز دوشنبه در نشست مجمع عمومی این سازمان برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی به مجمع گفت: در شرایطی که آژانس و همه اعضای برجام تایید کرده‌اند ایران به طور کامل تعهدات برجامی خود را انجام داده است، دیگر اعضای برجام موظفند به تعهدات خود به طور واقعی عمل کنند و از هرگونه اقدام مغایر با نص، روح و نیت برجام اجتناب نمایند.
وی افزود:  اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم ها علیه ایران به وضوح بر خلاف تعهدات برجامی آن کشور است و تاکید می‌کنیم دولت آمریکا نگرانی‌هایی که در نتیجه اقدام مذکور ایجاد شده است را سریعا حل و فصل نماید.  
نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: ایران به برجام به عنوان یک سند چندجانبه کاملا متعهد بوده و باقی خواهد ماند. در عین حال، تضمین ماندگاری برجام مستلزم اجرای کامل و به موقع همه تعهدات برجامی توسط تمامی طرفژهای آن است و نه فقط ایران. این به نفع جامعه بین المللی و همه اعضای برجام است.
خوشرو با اشاره به وظایف اساسنامه‌ای آژانس گفت که وظیفه اصلی آژانس کمک به کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای است و خواستار افزایش فعالیت‌های آژانس در این زمینه متناسب با انتظارات کشورها شد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران مصصم است به فعالیت های هسته‌ای خود در زمینه تحقیق و توسعه و تولید انرژی هسته‌ای از جمله توسعه چرخه سوخت کامل هسته ای برای اهداف صلح آمیز ادامه دهد.  
در این نشست، آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز گزارشی از فعالیت های یک سال اخیر آن نهاد ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز