نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باید اتاق فکرهایی برای بررسی مسائل سیاسی زنان به وجود آید و مشارکت سیاسی زنان باید با حفظ نقش مادری و همسری انها باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرور نیوز، فاطمه رهبر نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی زنان فعال و نخبه سیاسی اظهار داشت: در قانون اساسی اصول ۲۰ و ۲۱ را داریم که ظرفیت ها و ظرایف زنانه را لحاظ کرد و منعی برای حضور زنان و مشارکت در امور مختلف را به لحاظ شرعی نداریم و اگر محدودیت هایی را داریم سلیقه ای است که اعمال می شود.

وی با بیان خطر و تهدیدی که فضای مجازی برای خانواده ها دارد، تصریح کرد: ما نباید راهی را که به غرب رفته است دوباره آن مسیر را طی کنیم.

رهبر ادامه داد: مشارکت زنان باید هر روز افزایش یابد و این باید در عین حفظ شخصیت و نقش مادری و همسری باشد و البته با رعایت ظرافت زنانه ای که دارند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: باید اتاق فکرهایی بوجود بیاید که بتوانیم در آنها در خصوص مشکلات و مسایل مرتبط با زنان صحبت شود و تصمیم گیری شود.

رئیس فراکسیون زنان دوره نهم مجلس شواری اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید الگویی مناسب با جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و نه صرفا دیدگاه مردانه و زنانه که این هر دو دارای اشکال است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز