نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: مصوبه کنگره آمریکا رو به شکست بودن مذاکره با دشمن مستکبر را نشان می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می‌دهم با فرهنگ عزت اسلامی، مقاومت و فرهنگ مقاومت در مواجهه با دشمن قدم گذاریم که پیروزی  قطعی است.

دبیر فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: اعتماد به جوانان و سپردن کارهای بزرگ به جوانان مومن متعهد از ویژگی‌های امام خمینی(ره) بود. احساس می‌شود ما از فرهنگ جوان‌گرایی و اعتماد به جوانان فاصله گرفته‌ایم که ما را دچار چالش می‌کند. عدم کادرسازی برای آینده انقلاب و عدم انگیزه کافی برای رشد بیشتر فرهنگ انقلاب از خطرات فاصله گرفتن از فرهنگ جوان‌گرایی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پیروزی‌های مقاومت در منطقه و شکست مذاکره را مورد اشاره قرار داد و افزود: پیروزی بر دشمن در یمن، موصل عراق و حلب سوریه پیروزی فرهنگ مقاومت را نشان می‌دهد. مصوبه کنگره در تمدید تحریم‌های ایران این مسئله را تایید می‌کند.

دبیر فراکسیون روحانیون مجلس در پیشنهادی خواستار بازنگری در فرهنگ سیاسی کشور شد و افزود: در چپ و راست، اصولگرا و اصلاح‌طلب و فراکسیون ولایت و امید  باید به یک ملاک اصلی برسیم و آن ملاک انقلابی بودن و ولایتمدار بودن است. هر کس با هر سلیقه سیاسی اگر این ملاک انقلابی و ولایی بودن را داشته باشد، باید آن را جذب کنیم و این جذب حداکثری مدنظر همه بزرگان انقلاب، امام راحل و رهبر معظم است. انقلاب اسلامی کودتای سیاسی و نظامی نبود بلکه انقلاب فرهنگی و اعتقادی است و امروز با بیشترین هجمه‌های دشمن بر اعتقادات و فرهنگ ملت است که برای آن باید فکری جدی کنیم. باید با ایجاد پدافندهای فرهنگی مخصوصا در عرصه فضای مجازی عرصه تهدیدهای دشمن را در عرصه فرهنگی کوتاه کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با تشریح مشکلات استان گفت: آب، مسئله امروز اصفهان است. مسئله آب مسئله جدی و اصلی زندگی است. به استان‌های همجوار و همدلی در راستای نظر مقام معظم رهبری برای حل مشکل و بحران آب فکر اساسی کنیم و این با مشورت و همدلی امکان‌پذیر است. در شهرستان اردستان مهمترین مشکل، مشکل اشتغال جوانان است. باید برای این مشکل نیز باید فکری اساسی کرد.

وی ادامه داد: این منطقه به دلیل مرکزی بودن و امن بودن منطقه از نظر پدافندی و خطوط مواصلاتی ریلی و جاده‌ای و همچنین ظرفیت میراثی و گردشگری شهرستان اردستان، ظرفیت‌های اشتغال خوبی دارد که مورد کم‌توجهی قرار گرفته است که امیدوارم مسوولان محترم با پیگیری ظرفیت‌های منطقه فکری برای مردم منطقه کنند. از مسوولان می‌خواهم در مشکلات بهداشتی، ورزشی و آموزشی ما با سرعت بیشتری عمل کنند تا از کاستی‌ها و چالش‌های مردم کاسته شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز