امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رویکرد "جهادگونه" و "بسیجی وار" لازمه پذیرش هر مسوولیت و کسوتی است، گفت: پیش از هر اقدامی رضایت خداوند را در نظر بگیریم چرا که لحاظ کردن فرمول های دینی و معنوی آرامش و امنیت به زندگی بشر تزریق می کند.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در نشست عمومی فرماندهان، روسا و مدیران ارشد حوزه مرکزی ناجا ( جلسه اخوت) با تبریک سالروز ولادت پیامبر گرامی حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین میلاد باسعادت رئیس مذهب تشیع و بنیانگذار علوم تخصصی اسلامی و با اظهار خرسندی از حضور در جمع فرماندهان ناجا اظهار کرد: در ارتباط با وجود و شأن نازنین حضرت رسول (ص) در قرآن آیات بسیاری است و یک سوره به نام حضرت محمد (ص) در قرآن وجود دارد.

وی با بیان اینکه خداوند پیغمبر عظیم الشأن را احترام کرده و نام مبارکشان در  قرآن توأم با جلال و شکوه آمده است،  افزود: ما هم باید در گفتن نام پیامبر احترام را رعایت کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به صفات و ویژگی های پیغمبر اسلام (ص) خاطرنشان کرد: شخصیت حقیقی و حقوقی وجود نازنین ایشان "آوا و پیام حق" است و ما باید منش و روش پیامبر را نسخه کاملی برای الگوگیری بدانیم.

 صدیقی در ادامه با بیان اینکه باید از فرصت ها و مسوولیت ها بهره الهی و معنوی برد، افزود: اصلاح و حرکت در مسیر تعالی را باید از درون خود آغاز کنیم تا این تعالی به جامعه تسری یابد.

وی با اشاره به مسوولیت خطیر نیروی انتظامی در تأمین نظم و امنیت جامعه،  بیان کرد: ناجا از پرمشغله ترین نهادهای کشور است که افرادی متدین، دلسوز و کارآمد در آن مشغول به کار هستند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: در هر شغل و کسوتی باید "جهادگونه" و "بسیجی وار" عمل کنیم و پیش از هر اقدامی رضایت خداوند و امام عصر (عج ) و مقام معظم رهبری را در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه ذکر یاد خدا آرامش قلبی را به همراه دارد، مطرح کرد: با بهره مندی از فرمول های دینی و معنوی می توان آرامش و امنیت به زندگی و جامعه تزریق کرد.

این مقام مسوول در ادامه توجه بیشتر به نهاد خانواده را از ضروریات جامعه امروز معرفی و بیان کرد: رفتار و منش ما به عنوان مسلمان چهره اسلام را نمایش می دهد، بنابراین لازم است با رعایت مسوولیت دینی خود سعی کنیم که چهره خوب و واقعی اسلام را نشان دهیم برای کسب توفیق در این مسیر باید از نهاد خانواده و تربیت فرزندان شروع کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز