دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن تشریح سیاست‌های حزب متبوعش در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: ما در انتخابات شوراها به دنبال وحدت هستیم.

به گزارش مرور نیوز، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی  امروز (چهارشنبه) در نشست خبری ضمن تقدیر از کادر درمان و همه افرادی که در مسیر مبارزه با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، گفت: ما در موقعیت مهم انتقال از گام اول چهل ساله انقلاب به گام دوم انقلاب هستیم. در آغاز این دوره انتخابات مجلس را داشتیم و در ادامه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش رو داریم که اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه سیاست ما در انتخابات شوراها ایجاد وحدت است، افزود: یکی از مسائل مهم برای ما این است که استان‌ها فعال شوند و اینطور نباشد که ما در تهران بنشینیم و بگوییم در شهرهای مختلف چه کسانی باید نامزد و عضو شورا شوند. شهرها در سطح کشور باید فعالیت خود برای انتخابات شوراها را افزایش دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: مسائل مربوط به جناح ‌بندی ‌ها، فعالیت‌ها و کنش‌های سیاسی در حد معمول انجام می‌شود؛ برخی تندی‌ها هم لازمه انتخابات است اما در مجموع کارهای ارزشمندی انجام شده است که نتایج آن را در انتخابات مشاهده خواهیم کرد.

بادامچیان درباره سیاست‌های کلی حزب متبوعش در انتخابات، گفت: سیاست کلی ما این است، همه کسانی که اعلام نامزدی می‌کنند از هرجناحی که باشند به آنها احترام بگذاریم. درگیری‌های جناحی در حدی نباشد که افراد روی یکدیگر چنگ بیندازند، حزب موتلفه هرگز با این موضوع و این نوع از رفتار موافق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه حزب موتلفه از اعضای خود در سطوح مختلف خواسته است کسانی را که در تراز ریاست جمهوری هستند به حزب معرفی کنند، بیان کرد: بعد از بررسی‌ها و گفتگوها پنج نفربه عنوان کاندیداهای حزب موتلفه مشخص شدند.  

دبیرکل حزب موتلفه خاطرنشان کرد: میرسلیم، نیکنام، انواری، ترقی و بنده [بادامچیان] از سوی این حزب برای انتخابات پیش رو مد نظر هستند؛ بنابراین است که یک فرد توسط حزب موتلفه معرفی شود اما تا کنون این پنج اسم مطرح شده‌اند.

بادامچیان با تاکید براینکه فقط حزب موتلفه است که نه به صورت شخصی بلکه حزبی فعالیت خود را پیش برده است، افزود: باید با فعالیت حزبی اثبات کنیم فعالیت‌های سیاسی یک حزب هماهنگ‌تر، کارآمدتر و منسجم‌تر از فعالیت‌های یک شخص است.

وی با بیان اینکه اگر یک شخص پیروز انتخابات شود، باید کابینه‌اش را از میان رفقای خود انتخاب کند، گفت: اما وقتی برنده انتخابات فردی با پشتوانه حزبی باشد عملکرد و انتخاب‌های او زیر نظر حزب خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز