نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی در مورد گرانی شکر و تعطیلی کارخانجات قندریزی قانع نشدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرورنیوز، در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی از مجموع 229 نماینده حاضر، 143 نفر  سوال از وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با گرانی شکر و تعطیلی کارخانجات قندریزی را وارد دانسته اند که این رای گیری از بین 229 نماینده حاضر صورت گرفت.

در ادامه جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب و معادن طبیعی با ارائه گزارشی در طرح سوال علیرضا محجوب از حجتی وزیر جهاد کشاورزی پرسید چرا قیمت شکر را کنترل نکردید و اکثریت کارخانجات قندریزی تعطیل شدند.

وی همچنین ادامه داد: قاضی پور در توضیع سوال از حجتی عنوان کرد که متاسفانه عدم کنترل قیمت شکر، علاوه بر افزایش قیمت در بازار باعث تعطیلی کارخانجات و بیکار شدن کارگران شده است. چرا همزمان با تولید شکر اجازه واردات این محصول می دهید و تولید ملی را فلج می کنید. پشت پرده نوسانات قیمت شکر چه کسانی هستند.

محمودزاده در ادامه شرح گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و معادن طبیعی گفت: حجتی در پاسخ به سوالات اظهارداشت سیاست های ما دفاع از تولیدداخلی است از همین رو در سال 94 ما تنها 520 هزار تن شکر وارد کردیم که در همین سال تولیدات شکر 5/2 برابر واردات بود.

این رقم نسبت به سال 92 و 93 کاهش یافته است.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و معادن طبیعی در انتهای صحبت خود تصریح کرد: با توجه به عدم اغنای سوال کننده از توضیحات وزیر جهاد کشاورزی، کمیسیون تخصصی اهم سوال را ملی و مراتب را جهت اعلام وصول در اولین جلسه تقدیم می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز