رئیس‌ جمهور منتخب گفت: ما معیشت مردم را به دام مذاکره نمی‌دهیم؛ مذاکره باید برای ملت آورده داشته باشد. هر مذاکره‌ای که منافع ملی تامین شود پیش خواهد رفت، ولی شرایط مردم را به مذاکرات گره نخواهیم زد. نتیجه محوری موضوع ما است و مذاکرات باید برای مردم نتیجه داشته باشد.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ، رئیس‌ جمهور منتخب مردم ایران در نشست خبری عصر امروز (دوشنبه)  در ابتدای سخنان خود با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت اظهار کرد: حماسه ملت بزرگ ایران در روز بیست و هشتم خردادماه به دنبال حماسه هایی بود که ملت در دوران مختلف خلق کردند و پیامی مهم برای جهانیان داشت. حضور مردم علی رغم گلایه ها بود. این حضور گسترده علیرغم شرایط کرونایی انجام گرفت که جای تشکر دارد. پیام ملت ایران پیام ضرورت تغییر در شرایط اقتصادی بود. پیام ملت ایران مبارزه با فساد و اجرای عدالت در همه جنبه های زندگی بود. انشاالله شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد. پیام ایران پیام ادامه دادن راه حاج قاسم سلیمانی بود.  این پیام برای دولت مردمی باید شنیده شود و به عهدی که بستیم باید وفادار باشیم‌. اطمینان داریم با توکل به خدا و داشته‌هایمان و نیروی انسانی و ذخایر ارزشمندی که داریم انشالله وضعیت و شرایط تغییر می کند.

وی ادامه داد: سیاست داخلی ما بهبود کسب و کار و شرایط معیشتی خواهد بود.  نظام اداری کارآمدی را رقم خواهیم زد. حتما شرایط این روزها را تغییر خواهیم داد. نیروهای کارآمد، انقلابی و فساد ستیز را روی کار خواهیم آورد. دولت های مختلف خدماتی ارائه دادند که ارج می دهم.  بعد از انقلاب در برخی از حوزه ها به قله هایی دست پیدا کردیم؛ اما در برخی از حوزه ها به‌ دلیل کم توجهی مشکلاتی داریم که از بین آنها اجرای عدالت مهم‌ترین است‌. محور تحول بر اساس گام دوم انقلاب است. باید امید را به مردم بازگردانیم. باید اعتماد مردم برگردد که احساس کنند دولت اعتماد آفرین است و می خواهد معیشت را بهتر کند. هر کسی دلش برای انقلاب بتپد کمک ما خواهد بود. دنیا باید بداند که شرایط جدید پیش روی آنها است. فشار حداکثری روی مردم ما کارساز نشده و باید بدانند که سیاست خارجی ما از برجام شروع نمی شود و به برجام خاتمه نمی یابد.‌ ما تعامل را با کشورها خواهیم داشت.‌

رئیسی افزود: ما معیشت مردم را به دام مذاکره نمی‌دهیم؛ مذاکره باید برای ملت آورده داشته باشد. هر مذاکره‌ای که منافع ملی تامین شود پیش خواهد رفت، ولی شرایط مردم را به مذاکرات گره نخواهیم زد. نتیجه محوری موضوع ما است و مذاکرات باید برای مردم نتیجه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز