رئیس دفتر رئیس‌ جمهور گفت: استخراج رمز ارز غیرقانونی است و با استخراج کنندگان برخورد و برای آنان جریمه اعمال می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در گفت‌وگویی درباره خاموشی‌های برق و استخراج رمزارز‌ها گفت: وزیر ارتباطات روز گذشته با ارائه گزارشی در دولت اعلام کرد با توجه به بررسی‌های انجام شده از طریق آی پی ها، رمز ارز‌ها قبلا دو هزار مگاوات برق مصرف می‌کردند که تاکنون تعدادی از این مزرعه‌ها جمع آوری و با آن‌ها برخورد شده است.

وی با بیان اینکه مزارع استخراج رمز ارز‌ها بسیار پراکنده هستند، گفت: این مزارع در مکان‌های دولتی، غیر دولتی، خصوصی، شخصی، مرغداری‌ها و هر جای دیگر مشاهده می‌شود؛ بنابراین باز هم بررسی‌ها روی این موضوع در حال انجام است.

رئیس دفتر رئیس جمهور یادآور شد: بر اساس تصمیم دولت از یک ماه قبل مزارع دارای مجوز از وزارت صمت هم حق استخراج رمز ارز ندارند و در صورت استخراج این کار آنان غیرقانونی است و با این مزارع و این دسته از افراد برخورد می‌شود.

واعظی همچنین درباره آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام در وین و پایان مهلت توافق ایران و آژانس گفت: بحث‌های اصلی در وین انجام شده است و اکنون مرحله تصمیم گیری است. این تصمیم گیری باید هم در تهران و هم در واشنگتن انجام شود.

وی ادامه داد: باید زمانی که هم تهران و هم طرف مقابل تصمیم بگیرد، یک دور دیگر مذاکره باید برگزار و نهایی شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: مهم اصل مذاکره است که مهمتر از توافق با آژانس انرژی بین المللی است. در هر صورت برای توافق با آژانس راه حلی پیدا می‌کنند تا هم قانون رعایت شود و هم طرف مقابل این اطمینان را پیدا کند که آنچه ما می‌گوییم را عمل می‌کنیم. مهم این است مذاکرات را تا برداشتن تحریم‌ها ادامه دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز