مراسم دانش آموختگی بیش از ۱۰۰ نفر از خلبانان و کروی پروازی پایگاه هوایی شهید لشگری با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در این یگان برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز، مراسم دانش‌آموختگی و فارغ التحصیلی بیش از ۱۰۰ نفر از خلبانان و کروی پروازی هواپیماهای جنگنده، مسافری و باری میگ ۲۹، ۷۰۷، ۷۴۷، اف ۲۷، سی ۱۳۰ و بالگرد ۲۱۴ و شینوک با حضور امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایگاه هوایی شهید لشگری برگزار شد.

امیر نصیرزاده در این مراسم با تأکید بر اهمیت ویژه پایگاه شهید لشگری مهرآباد از بعد عملیاتی، گفت: مشارکت این پایگاه در پشتیبانی از مدافعین حرم، تردد و ترابری یگان‌های مختلف به اقصی نقاط کشور از این یگان و همچنین تأمین امنیت نشان از اهمیت و جایگاه ویژه این پایگاه و تفاوت آن با سایر پایگاه‌ها دارد.

وی با اشاره به افزایش آمار عملکرد آموزش عملیاتی علیرغم شرایط شیوع بیماری کرونا گفت: حجم و تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان آموزش دیده در طیف‌ها و تخصص‌های مختلف بیانگر اهمیت ویژه این پایگاه از بعد عملیاتی است.

امیر نصیرزاده افزود: هیچ رزمایش و مأموریت هوایی بدون مشارکت این پایگاه انجام نمی‌شود و در همه رزمایش‌ها اغلب از هواپیماهای ترابری و سوخت رسان این پایگاه حضور دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تأکید کرد: در شرایط متفاوت فعلی ما ناگزیریم از هر ثانیه از هواپیماها و تجهیزات پروازی مان بهره ببریم و تلاش می‌کنیم که با بازنگری، سازماندهی دقیق، عمیق، توأم با عدالت و بهره‌برداری بهینه از تمام امکانات و تسهیلات توان نظامی این یگان را ارتقا دهیم.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به طیف گسترده و متنوع تجهیزات پروازی موجود در این پایگاه، در تلاشیم همه آنها را احیا کرده و یک ناوگان فعال، مؤثر و مفید با کارکنانی زبده، خلاق و با انگیزه داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز