با تصویب مجلس براساس طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی مسئولیت تعیین سوخت همه بخش های دخیل در کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد.

به گزارش مرورنیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی با طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، با 189 رأی موافق با ماده 7 این طرح موافقت کردند.

در ماده ۷ آمده است: مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشین‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ظرف دوماه از ابلاغ این قانون سهمیه‌های سوخت تعیین‌شده را به وزارت نفت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نماید. وزارت نفت موظف است براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی سهمیه‌های تعیین‌شده را بدون تغییر در اختیار بهره‌برداران قرار دهد.    

در تبصره ۱ آمده است: وزارت نفت مکلف است حداکثر ظرف شش‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون نسبت به صدور کارت هوشمند سوخت برای ماشین‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی (زراعی، باغی، دامی و شیلاتی) اقدام نماید.    

براساس تبصره ۲؛ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس راهورناجا) مکلف است برای پلاک اولی‌ها بدون شرط بیمه‌نامه و توجه به عمرماشین‌آلات تا چهل سال  ظرف چهارماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون نسبت به شماره‌گذاری و صدور پلاک برای ماشین‌های کشاورزی بدون پلاک اقدام نماید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز