رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر گفت: بنده ۱۰۰ درصد موافق هستیم که بدهی تامین اجتماعی در طی ۵ سال اجرای برنامه پرداخت شود.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی طی تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه و در جریان رسیدگی به ماده‌ای از لایحه برنامه ششم توسعه اظهار کرد: بنده هر چه این ماده ۱۳ این لایحه مربوط به سازمان تامین اجتماعی را مطالعه کردم متوجه نشدم چرا هیات رئیسه می‌خواهد بخش‌هایی از این بند را حذف کند.

وی افزود: در حالی که در مصوبه کمیسیون تلفیق عنوان نفت خام نیز در بند ۱ این ماده ذکر شده بود و خود تامین اجتماعی هم پالایش نفت دارد اما در این بند عنوان فرآورده های نفتی ذکر شده است.

بر اساس این گزارش، علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: تادیه بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد بنده به کمیسیون تلفیق بود.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: وقتی ۱۲۰ هزار میلیارد بدهی وجود دارد قطعا سازمان نمی تواند وظایفش را انجام دهد؛ بنابراین باید منابعی در نظر گرفته شود تا این مساله عملی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد موافق هستم بدهی تامین اجتماعی در پنج سال داده شود تا مشکل کارگران حل شود بنابراین باید از مسیری برویم که این اتفاق رخ دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز