سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور از مجموعه کارخانجات صنعتی میهن و خطوط مختلف این مجموعه صنعتی بازدید کرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس در بازدید از خط تولید کارخانه میهن بر نقش این واحد در خودکفایی و رهایی از وابستگی کشور به واردات محصول لبنی تاکید کرد.

حسینی در این بازدید گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دولت حمایت از تولید داخلی و مانع زدایی برای و رونق تولید  و همچنین ایجاد اشتغال و تقویت صادرات گسترده به کشورهای منطقه است.

وی با اشاره به عزم جدی دولت برای حمایت از تولید داخلی گفت: دولت سیزدهم پشتوانه و حامی تولید کنندگان داخلی در همه عرصه های صنعتی و عمرانی است.

حسینی تصریح کرد: خودکفایی در بعضی محصولات لبنی در کشور مانند کره و بی نیازی از واردات ارزشمند است. ایران که در سالیان گذشته در برخی محصولات لبنی واردکننده بود، اکنون توان صادراتی پیدا کرده است که نشانه عزم تولیدکننده داخلی است.

گفتنی است در این دیدار مدیران و کارشناسان گروه صنعتی میهن گزارشی از تاریخچه فعالیت و جایگاه و موقعیت این واحد در تولید انواع فرآورده‌های لبنی و تامین نیازهای اساسی غذایی کشور ارائه کردند.

سید محمد حسینی در این بازدید از خطوط تولید واحد میهن قدیم، واحد پاندا بعنوان بزرگ‌ترین سایت تولید بستنی کشور و خاورمیانه و نیز مجتمع تولیدی شهر لبنیات بعنوان بزرگ‌ترین واحد لبنی کشور بازدید کرد.

لازم به ذکر است گروه صنعتی میهن با واحدهای متعدد فعال در حوزه های گوناگون، برای بیش از ۲۶۳۰۰ نفر نیروی انسانی اشتغال زایی کرده است که با گسترش ظرفیت و تاسیس واحدهای جدید تولیدی این رقم در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز