رییس جمهوری در پیامی درگذشت حاج اسماعیل خان‌محمدی شیخدرآبادی، پدر بزرگوار شهیدان گرانقدر اسکندر، عبدالله و قربانعلی خان‌محمدی شیخدرآبادی را تسلیت گفت.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رییسی در این پیام افزود: درگذشت حاج اسماعیل خان‌محمدی شیخدرآبادی ، پدر بزرگوار شهیدان گرانقدر اسکندر، عبدالله و قربانعلی خان‌محمدی شیخدرآبادی باعث تأثر خاطر شد.

رییس جمهوری اضافه کرد: این اسوه فداکاری و مقاومت با ایمان و اعتقاد راسخ به آموزه‌های انسان‌ساز مکتب اسلام، فرزندانی شجاع و وارسته پرورش و برای پاسداری از مرزهای اعتقادی و ملی و تحکیم انقلاب اسلامی تقدیم نمود و با کسب نشان ملی ایثار، افتخار ابدی نصیب خود کرد.

رییسی افزود: اینجانب مصیبت وارده را به مردم شریف استان آذربایجان شرقی و خاندان گرانقدر آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و در این ایام پرفیض اربعین حسینی از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه و هم‌نشینی با شهدای عاشورا و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

شهید «قربانعلی خانمحمدی» سال ۱۳۴۶ متولد شد و سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل در سومار به شهادت رسید. شهید «عبداله خانمحمدی» سال ۱۳۵۰ متولد شد و سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید.

شهید «اسکندر خانمحمدی» سال ۱۳۳۹ متولد شد و سال ۱۳۶۵ در حین کمک به مصدومان حمله هوایی رژیم بعث عراق به مدرس زینبیه و ثارالله میانه در حمله مجدد هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز