رییس مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت روز آتش نشان، آتش نشان‌ها را در خط مقدم جان‌فشانی دانست که آگاهانه خود را برای فداکاری آماده کرده‌اند.

به گزارش مرورنیوز، « محمدباقر قالیباف » روز چهارشنبه با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: روز آتش نشان ، روز ایثار است چرا که از جان گذشتن، بن مایۀ هر روزۀ زندگی‌ آتش نشانان و فداکاری رمز تمامی عملیات‌های آنهاست. ققنوس‌هایی که خود را به دل آتش می‌زنند تا امنیت و آرامش را برای همۀ مردم به ارمغان بیاورند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فداکاری شهید نوجوان علی لندی نوشت:  فداکاری شهید نوجوان علی لندی جلوه‌های دیگری از ایثار و فداکاری مردم ایران بیش از گذشته آشکار شد.⁣

وی با بیان اینکه آتش نشان‌ها در خط مقدم جان‌فشانی هستند و آگاهانه خود را برای فداکاری آماده کرده‌اند، در ادامه نوشت:  مردم ما شمّه‌ای از این ایثار را در حوادثی چون اطفاء حریق پالایشگاه آبادان در هفتم مهر ماه سال ۵۹ و یا حادثۀ دردناک پلاسکو به یاد دارند و قدردان تمامی فرزندان رشید آتش نشان خود هستند.⁣

قالیباف خاطرنشان کرد: یاد و خاطر شهدای سرافراز و فداکار آتش‌نشان را گرامی می‌دارم و روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را به تمامی آتش‌نشان‌های شجاع، مردم‌دوست و مهربان تبریک می‌گویم.

هفتم مهرماه در تقویم شمسی کشور، روز آتش نشان و ایمنی نامگذاری شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز