فرمانده ارتش گفت: با الگو قرار دادن دفاع مقدس می‌توان به اهداف والای گام دوم انقلاب اسلامی برسیم.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، امیر سرلشکر « سید عبدالرحیم موسوی » فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از «پژوهشکده علوم و معارف دفاع مقدس »، «نمایشگاه در امتداد مقاومت» و «نمایشگاه دائمی چند منظوره دفاع مقدس» نیروی زمینی ارتش در خصوص اهمیت حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و برپایی نمایشگاهی در این خصوص، اظهار داشت: کار بسیار خوب و علمی برای بازدید علاقه‌مندان، جوان‌ها و خانواده‌ها در این محل ایجاد شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: این پژوهشکده و نمایشگاه کاری علمی، تاریخی، عمیق و زیبا است و همه این ویژگی‌ها را با هم دارد و دست‌اندرکارن آن کار بسیار خوبی را ارائه کرده‌اند. حقیقت این است که به مصداق همان جمله معروف که گفته‌اند؛ کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود، در هر حال شهیدان ما و رشادت‌هایی که در دفاع مقدس انجام شده نیز این چنین است.

فرمانده کل ارتش با اشاره به رشادت‌های رزمندگان برای دفاع از کشور و فرهنگ ایران اسلامی در دفاع مقدس گفت: بیش از ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران رفتند و خونشان را برای آبیاری نهال انقلاب به درگاه خداوند بزرگ تقدیم کردند، همچنین تعداد کثیری جانباز و آزاده و رزمندگانی که مجاهدت و تلاش‌های بسیاری انجام داده‌اند. اتفاقات معجزه‌واری در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در ماجرای دفاع از حرم اتفاق افتاده که این حق نسل جوان امروز و نسل‌های آینده است که از این اقدامات و رشادت‌ها مطلع شوند.

سرلشکر موسوی تأکید کرد: واقعا اگر هزاران نمونه از این نمایشگاه‌ها هم فراهم کنیم، هنوز نمی‌توانیم گنج دفاع مقدس را آن گونه که باید به معرض نمایش بگذارد، اما بالاخره هر کسی به هر اندازه که توان دارد و می‌تواند و دستش می‌رسد باید سعی کند پیام‌آور هشت سال دفاع مقدس و کار حسینی که در آن هشت سال به رهبری حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه صورت گرفت، باشد و آن پیام را به آیندگان منتقل کند، اینکه یک ملت چگونه در مقابل همه دنیا ایستاد و ارزش‌های خود را حفظ کرد.

وی ادامه داد: جوانان و آیندگان باید بدانند بعد از هر کدام از جنگ‌ها یک تکه از خاک عزیز این کشور جدا شد، اما چگونه در شرایط نابرابر بین‌المللی، ما ملت ایران موفق شدیم به یاری خداوند بزرگ این حدود و ثغور و این مرز و بوم عزیز را حفظ کنیم، بدون اینکه تسلیم خواست دشمنان شویم و بدون اینکه اجازه دهیم اراده آنها و تصمیمات آنها حاکم باشد.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه این نمایشگاه می‌تواند بازگوکننده این باشد که این ملت چگونه توانست بایستد و از عزت و استقلال خود دفاع کند و این پرچم را همچنان برافراشته نگهدارد، خاطر نشان کرد: تنها گوشه‌هایی از حماسه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در این نمایشگاه‌ها، نمایش داده می‌شود و نشانه این است که برای همه کسانی که می‌خواهند روی ارزش‌ها بایستند و در جهت رسیدن به آرمان‌های عظیم انقلاب اسلامی حرکت کنند.

امیر موسوی تأکید کرد: همانطور که این ملت توانست از بهمن سال ۵۷ کشوری را که ۱۰۰ درصد وابسته به بیگانگان، آمریکا، انگلیس و بیرون از مرزهای خود بود را به یک کشور مستقل، آزاد و الگویی برای همه جهان تبدیل کند، این الگو می‌تواند همه موانع بزرگ و کوچک که پیش روی ملت ما قرار دارد را از سر راه بردارد و نقشه راهی که در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین و تدوین شده را ادامه دهد تا به آن اهداف والای گام دوم انقلاب اسلامی برسیم.

فرمانده کل ارتش افزود: ملتی که توانست بعد از ۴۰ سال به این جایگاه عظیم برسد، قطعا خواهد توانست با رهبری مقام معظم رهبری ، یک جامعه منتظر واقعی و مستحق و شایسته ظهور آقا امام زمان (عج) بسازد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز