امیر دادرس با بیان اینکه نیروهای مسلح توانایی دفاع موثر در برابر هر نوع تهدیدی را دارند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری به وجود آمده صفر تا صد موتور‌های پیشرفته جت و پهپاد‌های پیشرفته را در داخل کشور تولید می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از  دفاع‌پرس، امیر سرتیپ « محمد حسین دادرس » جانشین فرمانده کل ارتش در اختتامیه شانزدهمین دوره رزم مقدماتی کارکنان وظیفه نخبه کشور که صبح امروز (سه‌شنبه) در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: امروز مسئولیت خطیری بر دوش شما نخبگان و جوانان کشور وجود دارد که باید با خود سازی و ارتقای سطح آگاهی و دانش خود را برای پیشبرد اهداف بزرگ انقلاب اسلامی ایران آماده کنید.

وی ادامه داد: شما نخبگان به‌عنوان کسی که از هوش بیشتری برخوردار هستید وظایفی بر عهده دارید و باید مسیر کمال خود را در جهت خدمت به مردم و پیشبرد اهداف جامعه اسلامی انتخاب کنید.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به اهمیت درست استفاده کردن از علم و دانش گفت: تخصص بلد هستید با تعهد همراه باشد؛ چرا که این دو همچون دو بال یک پرنده انسان را به اوج کمال و پیشرفت می‌رساند.

وی با تاکید بر اهمیت برخورداری از تعهد در کنار دانش گفت: دانشمند متعهد کسی است که از علم و دانش خود استفاده می‌کند و با علم و دانش کاری می‌کند که نظام اسلامی گامی پیش برود تا چشم دشمنان از این توانمندی‌ها کور شود.

وی نبود علم همراه با تعهد را موجب خلق دستاورد‌های ضد بشری و آسیب به جامعه دانست و گفت: بمب اتم هم توسط دانشمندان تولید شد؛ اما دانشمندانی که تعهد لازم را نداشتند؛ لذا توان علمی آن‌ها در جهت اهداف استکبار جهانی و آسیب به بشریت صرف شد؛ این تعهد است که علم و عالم را به مسیر درست و درجهت ارتقاء جامعه قرار می‌دهد.

امیر دادرس با اشاره به تهدیدات پیش روی جوانان گفت: فضای مجازی یکی از ابزاری است که دشمنان با استفاده از آن به‌دنبال آسیب زدن به باور‌ها و فرهنگ ایرانی اسلامی هستند و شما نخبگان و جوانان باید خود را دربرابر این تهدیدات حفظ کرده و برای خانواده و جامعه خود در این رابطه برنامه داشته باشید.

وی افزود: نخبگان جامعه اثر بخش هستند و به‌واقع محیطی که در آن زندگی می‌کنند را شکل می‌دهند و باور‌های جامعه را تغییر می‌دهند پس شما دانشمندان و نخبگان جامعه باید برای اثربخشی مثبت در جامعه تلاش کنید.

جانشین فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به دستاورد‌های صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری به وجود آمده صفر تا صد موتور‌های پیشرفته جت و پهپاد‌های پیشرفته، موشک‌های زمین به زمین، هوا به زمین، ساحل به دریا و همه تجهیزات الکترونیک و تجهیزات راداری و مکانیزه را خودمان در داخل کشور تولید می‌کنیم و آنقدر تجهیزات دفاعی پیشرفته داریم که می‌توانیم به بهترین شکل ممکن در برابر دشمنان دفاع موثر داشته باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز