معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: آماده هرگونه همکاری مشترک با وزارت بهداشت و درمان کشور در رابطه با مهار اُمیکرون است.

به گزارش مرور نیوز، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی آجا در جلسه این قرارگاه گفت: ارتش ولایت‌مدار در این مرحله نیز ضمن حفظ سلامت خود و انجام ماموریت‌های محوله با بهره گیری از کلیه امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی و نیروی انسانی متخصص در خدمت هموطنان خواهد بود و آماده هرگونه همکاری مشترک با وزارت بهداشت و درمان کشور در رابطه با مهار اُمیکرون است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش گفت: با توجه به افزایش سرایت سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون)، به تمامی بیمارستان‌های ارتش در سراسر کشور ابلاغ شده که آمادگی‌های لازم را جهت بستری و پذیرش بیماران کرونایی داشته باشند و هرگونه اقدام در راستای همکاری با مراکز درمانی استان‌ها نیز بر مبنای امریه قرارگاه پدافند زیستی آجا به صورت ویژه انجام شود.

در ادامه جلسه، امیر دریادار دوم پزشک مصطفی مداح، معاون بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش رو برای مقابله با اُمیکرون گفت: اُمیکرون واگیری، سرایت و ماندگاری بیشتری نسبت به سویه قبلی ویروس کرونا (دلتا) در بدن دارد و آبریزش بینی، خستگی و گرفتگی، التهاب گلو بدن درد و سردرد از علائم این ویروس است.

چندی است که سویه جدید ویروس کرونا با نام اُمیکرون در جهان شیوع پیداکرده است که طبق اعلام مقامات وزارت بهداشت یک فرد مبتلا به این سویه نیز در ایران مشاهده شده است. دراین باره، محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت که در جلسه اضطراری امروز ستاد مقابله با کرونای وزارت بهداشت، مشاهده سویه اُمیکرون کرونا در ایران تایید شد.

محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز گفت: اولین مورد شناسایی‌شده اُمیکرون در کشور، آقایی است که به تازگی از یکی از کشور‌های همسایه به ایران بازگشته است. فعلا همین یک مورد در کشور تشخیص داده شده، اما چند فرد مشکوک مبتلا به اُمیکرون نیز هستند که تا جواب آزمایش قطعی آن‌ها حاضر شود، تمام این افراد تحت مراقبت قرار دارند.

کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سه هفته پس از شناسایی اومیکرون در آفریقای جنوبی و شیوع آن در ۸۵ کشور، امروز برای اولین بار یک مورد ابتلا قطعی در ایران شناسایی شد. نخستین مبتلا در ایران فردی ساکن تهران است که از امارات متحده عربی وارد کشور شده است. پس از شناسایی او اقدامات لازم برای قرنطینه فرد و اطرافیانش انجام شده است تا در مراحل بعدی بتوانیم با کمترین آسیب از این مقطع هم عبور کنیم.

افزایش حداکثری خدمت رسانی مراکز درمانی ارتش به مردم، جلوگیری از برگزاری جلسات پر تعداد و همایش‌ها و تجمعات غیر ضروری، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رصد و پایش میهمانان خارجی، نظارت بیشتر در استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی، تاکید بیشتر بر برگزاری جلسات کاری و کلاس‌های آموزشی به صورت برخط و آنلاین، تداوم رصد و پایش بهداشتی کارکنان در مبادی ورودی پادگان‌ها بویژه مراکز آموزشی و دانشگاهی، تزریق دوز سوم واکسن کرونا مطابق با اولویت‌های ابلاغی، پذیرش سربازان جدید الورود با شرط تزریق دو دوز واکسن و پیش بینی و تجهیز مراکز قرنطینه در پادگان‌ها جمله مصوبات سی و سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی ارتش به ریاست امیر دریادار سیاری بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز