در پی حجم سنگین و شدت کم سابقه بارش‌ها و نزولات آسمانی در مناطق مختلف کشور و به دنبال مشکلات ناشی از آن در برخی استانها، مهندسی نیروی زمینی سپاه با بسیج نیرو و امکانات خود به کمک مردم شتافت.

به گزارش مرور نیوز، گروه‌های چندگانه مهندسی نیروی زمینی سپاه پاسداران با حضور در مناطق سیل زده و نواحی برفگیر در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و گلستان تاکنون موفق به انجام خدمات و فعالیت‌هایی شدند که این خدمت رسانی همچنان در برخی استان‌ها ادامه دارد.

حاصل تلاش ۱۸ روزه نیرو‌های جهادی گروه ۴۰ مهندسی نیروی زمینی سپاه پاسداران در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان و مناطق پیرامونی، بازسازی و مرمت مدارس کنارک، لایروبی بستر ۴ رودخانه منطقه‌ای و بازگشایی و هدایت مسیر آبریز با هدف کاستن از مخاطرات ناشی از سیلاب و رواناب‌ها بوده است.

از آغاز مرحله جدید بارش‌های سنگین برف در استان آذربایجان غربی، گروه ۵۳ مهندسی پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه ضمن گسیل نیرو، ادوات و ماشین آلات، طی ۱۶ روز در شهر‌های ارومیه میرآباد تا آلواتان موفق به رفع انسداد و برف‌روبی از ۲۷۵ کیلومتر مسیر جاده‌ای گردید.

در مناطق سیل زده استان‌های هرمزگان و فارس به ویژه در منطقه کوار، قشم و میناب، گروه مهندسی ۴۶ الهادی طی ۲۴ روز تلاش شبانه روزی موفق به احداث بیش از ۱۳ کیلومتر سیل بند، ۳ کیلومتر تسطیح کانال و لایروبی بستر رودخانه‌های سیلابی شد.

در همین حال، گروه مهندسی ۴۳ امام علی (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران در استان همدان نیز بیش از ۷۰ کیلومتر از مسیر‌های مسدود شده در اثر بارش سنگین برف را برف روبی و بازگشایی کرد.

در استان گلستان نیز واحد‌های مهندسی ۴۵ جوادالائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران موفق شدند تا طی ۱۰ روز، مسیر رودخانه‌های با احتمال طغیان را با رویکرد کاهش آسیب‌های سیلابی، لایروبی و اصلاح کنند.

گروه ۴۲ مهندسی نیروی زمینی سپاه پاسداران در استان کرمانشاه نیز طی ۱۰ روز، عملیات برف‌روبی و بازگشایی معابر و مسیر رودخانه‌ها را درکنار سایر نیرو‌های مردمیار، با موفقیت به انجام رساند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز