سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، گفت: آمریکا می خواهد با گرو گفتن مذاکرات، از ما امتیاز بیشتری بگیرد درحالی که ما امتیاز بیشتری نخواهیم داد.

به گزارش مرور نیوز، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه ایران به طور کامل به اجرای برجام پایبند بوده و تعهداتش را اجرایی کرده است، گفت: این آمریکایی ها بودند که در عمل، متعهد به اجرای برجام نبودند و در نهایت از آن خارج شدند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر آمریکا خواهان بازگشت به برجام است باید به طور کامل به تعهدات توافق پایبند بوده و به آن عمل کند، چراکه آمریکا از برجام خارج شد و هیچ تعهدی را اجرایی نکرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، درباره اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه برنامه هسته ای ایران سرعت گرفته و به ساخت سلاح هسته‌ ای نزدیک شده است، تصریح کرد: برنامه هسته ای ما مشخص است، در عین حال بر این باور هستیم که بمب هسته ای برای کشورمان امنیت نمی آورد.

وی با بیان اینکه تکنولوژی و صنعت هسته ای در همه جوانب زندگی فردی، اجتماعی، اقتصادی، محیط زیست و سلامت یک مولفه بسیار موثر، کم هزینه و پر بازده است، یادآور شد: متاسفانه غربی ها با پررنگ کردن خطر هسته ای شدن یک کشور، به دنبال محدود کردن این صنعت برای دیگر کشورها هستند و نمی خواهند جز خود و دوستانشان ملت های دیگر از این تکنولوژی بهره‌مند شوند.

عباس زاده مشکینی ادامه داد: غربی ها برای رشد و توسعه اقتصادی خود، از صنعت هسته ای استفاده می کنند چراکه این تکنولوژی، منبعی کم هزینه، مطمئن و اقتصادی است اما متاسفانه برای همه کشورهای غیر اقمار غربی، سیاست محدودیت را پیش می‌گیرند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه سیاست ایران در صنعت و تکنولوژی هسته ای کاملا روشن است، بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران، بارها اعلام کرد که به صنعت هسته ای و دستیابی به این تکنولوژی علاقه مند است، ضمن آنکه همواره فعالیت کشورمان در این عرصه تحت نظارت استاندارد آژانس بی المللی انرژی اتمی است و بدون شک بر همین اساس نیز فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس، ادامه داد: غربی ها همواره به دنبال آن هستند تا در این زمینه، برای جمهوری اسلامی ایران، مشکل مضاعف ایجاد کند و با بهانه جویی های خود می خواهند ما را از حقمان محروم کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران می خواهد با انجام مذاکره، به یک توافق خوب و جامع دست یابد، تصریح کرد: این درحالی است که آمریکایی ها درصدد هستند تا مذاکرات و دستیابی به توافق را گرو گرفته تا از ما امتیاز بیشتری دریافت کنند، درحالی که ما امتیازی نخواهیم داد، ضمن آنکه علاقه‌مند هم به فرسایشی شدن این مذاکرات نیستیم.

عباس زاده مشکینی، با تاکید بر اینکه اگر با مذاکره به نتیجه ای نرسیم طبیعتا جمهوری اسلامی ایران، گزینه های دیگری هم پیش رو خواهد داشت، گفت: ما تحت مدیریت و سیطره غربی ها نیستیم و معتقد هستیم که  آنها بیشتر از ایران دستیابی به چنین توافقی را نیاز دارند، این در حالی است که در این دوره از مذاکرات نیز، ایران دست برتر را داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال دستیابی به یک نتیجه خوب در توافق هسته ای است، افزود: امید داریم با مذاکرات به یک توافق خوب دست پیدا کنیم، اما اگر قرار باشد این گفتگوها، نتیجه ای در برنداشته باشد بدون شک گزینه های دیگر را استفاده خواهیم کرد که البته تاکنون نیز اقتصاد خودمان را از مذاکرات جدا کردیم و بودجه کشور را بدون توجه به نتیجه گفتگوها بستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز