رئیس جمهور گفت: امروز مهم‌ترین راهکار رونق اقتصاد ملی و غلبه بر مشکلات اقتصادی تولید است؛ این یعنی هر کسی در جهت گسترش تولید در کشور تلاش کند، مردم را امیدوار و دشمن را ناامید کرده است.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان همدان در روستای کردآباد از توابع شهرستان کبودرآهنگ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این روستا، گفت: امروز مهم‌ترین راهکار رونق اقتصاد ملی و غلبه بر مشکلات اقتصادی تولید است؛ این یعنی هر کسی در جهت گسترش تولید در کشور تلاش کند، مردم را امیدوار و دشمن را ناامید کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بدخواهان کشور دوست ندارند، تولید و اقتصاد ملی ما رونق یابد، افزود: امروز مسئولیت همه ما این است که تمام ظرفیت‌های موجود در کشور در حوزه‌های مختلف، از جمله در حوزه منابع انسانی را به سمت تقویت بنگاه‌های تولیدی و افزایش تولید دانش‌بنیان جهت‌دهی کنیم.

رئیسی در ادامه ساماندهی نظام مالیاتی کشور را از جمله پیش‌نیازهای تحقق اهداف و اولویت‌های کشور در حوزه اقتصاد دانست و با تاکید بر اعتماد دولت سیزدهم به کسبه و اصناف در حوزه مالیات‌ستانی، گفت: بحث مالیات برای دولت و فعالان اقتصادی یک تکلیف قانونی است اما حتماً در حوزه اظهارات کسبه و تولیدکنندگان برای دولت مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که مبنای ما اعتماد به اصناف و کسبه است که سربازان کشور در حوزه اقتصاد به شمار می‌آیند.

رئیسی با تأکید بر اینکه مالیات باید عادلانه باشد، گفت: در عین حال که نظام مالیاتی ما باید چنان بازآرایی شود که فرار مالیاتی به حداقل برسد، باید حرف کسی که به درستی مالیات خود را اظهار می‌کند باید مورد قبول قرار گیرد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نکات مطرح شده از سوی مردم در خصوص جاده‌های روستایی، بر رفع مشکل جاده‌های حادثه‌خیز در کشور تاکید و تصریح کرد: جاده‌هایی که به عنوان نقاط حادثه‌خیز شناخته می‌شوند، در اولویت اصلاح قرار دارند. مسأله جان انسان‌ها در اولویت است و باید در اسرع وقت نقاط حادثه‌خیز اصلاح شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: همه مشکلات و مسایل استان همدان را نمی‌توانیم در این سفر رفع کنیم اما اولویت‌ها و مسایل اصلی را پیگیری خواهیم کرد. با اراده شما مردم و حمایت های دولت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 رئیسی در ادامه حضور خود در روستای کردآباد با خانواده شهدای این روستا دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور همچنین با حضور در تعدادی از واحدهای تولیدی این روستا از نزدیک در جریان مسایل و پیشنهادات تولیدکنندگان قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز