عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از روزی که مردم اسلام را انتخاب کردند، سعی دشمن این بود با لطائف‌الحیل آن­ها را از این انتخاب پشیمان کند.

به گزارش مرورنیوز، سعید جلیل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی نشستی در حوزه هنری با بیان اینکه مزیت نسبی انقلاب اسلامی قدرت نرم آن است، گفت: ما در جنگ سخت نیز به پشتوانه قدرت نرم پیروز شدیم. پیروزی­های ما در جنگ سخت هم به پشتوانه قدرت نرم­مان بود.

وی  با بیان اینکه دشمن مولفه­ های قدرت نرم را هدف­گذاری کرده است، تصریح کرد: اندیشه انقلاب اسلامی، وحدت مردم و رهبری، سه هدف اصلی دشمن است.

جلیلی ادامه داد: دشمن درصدد انتقام از مردم به خاطر شکست­های فاحش و پی ­درپی چند دهه­ گذشته است. مقابله دشمن با اندیشه دینی به خاطر شکست­های بزرگی است که متحمل شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: از روزی که مردم اسلام را انتخاب کردند، سعی دشمن این بود با لطائف‌الحیل آن­ها را از این انتخاب پشیمان کند.

وی اضافه کرد: حرکت­های تجزیه­ طلبانه، ترورها، خشونت­ها و تحمیل 8 سال جنگ بر مردم، تمامی تلاش­های سخت، خشن و وحشیانه دشمن برای انتقام ­گیری از مردمی بود که انقلاب اسلامی را انتخاب کردند.

جلیلی یادآور شد: با شکست فاحش دشمن در جنگ سخت، آنها سعی کرد انتقام از ملت ایران را با تشدید فشارهای اقتصادی تکمیل کند. روند فشارهای اقتصادی را تا راهبرد "فشار حداکثری" دنبال کردند. چند ماه پیش خودشان اعتراف کردند که فشار حداکثری شکست فاحش خورده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمنی که در عرصه­ های سخت و نیمه­ سخت شکست خورده است، امروز مستاصل از شکست­های فاحش، در عرصه ­ای وارد شده است که مزیت نسبی ماست. اگر ما با قدرت نرم دشمن را در عرصه ­های سخت شکست دادیم، به طریق اولی و با قدرت بیشتر در جنگ نرم او را شکست خواهیم داد.

وی گفت: اسلام، رهبری و وحدت تمام آحاد جامعه، مولفه­ های اصلی قدرت نرم ماست و دشمن برای فرار از شکست، به خیال خام خود این سه مولفه را هدف قرار داده است.

جلیلی افزود: تلاش دشمن برای انصراف ملت ایران از انتخاب اسلام بی ­نتیجه مانده است و دشمن شاهد عبور پراقتدار ایران از موانع چهل و چندساله است و اکنون با استیصال سعی می­ کند مانع سرعت پیشرفت کشور شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اکنون زمان سرعت گرفتن پیشرفت کشور است. چون ملت ما با اقتدار موانع متنوع و چهل و چندساله­ دشمن را پشت سر گذاشته است. دشمن هراسان از هموار شدن مسیر پیشرفت کشور، آخرین ابزار خود را به ­کار گرفته است. دشمن بیش از همه نگران آن است جوانانی که پیشرفت را رقم زده ­اند، خودشان ایرادها را تصحیح کنند.

وی افزود: توانمندی­های این ملت، این پیشرفت­ها را ایجاد کرده است و اکنون با اقتدار درصدد رفع نقائص و ایرادها و پیشبرد موفقیت­ها است. تلاش دشمن منحرف کردن این توانمندی­هاست.

جلیلی گفت: حق و ماموریت هر دانشگاه ماست که با ظرفیت بزرگ اساتید و دانشجویان خود سهم و نقش لازم را در مسیر پیشرفت و تعالی کشور ایفاء کند.وظیفه دستگاه­ها و نهادهای کشور است که این حق و ماموریت را مغتنم دانسته و بستر لازم را برای ایفاء این نقش فراهم نمایند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: این­که واضح ­ترین دروغ­ها به مهم­ترین ابزار رسانه­ های دشمن بدل شده، نشانه استیصال و شکست آن­هاست. دروغ­های پی ­درپی و شکست­های متوالی آن، سرخوردگی رسانه ای دشمن را به دنبال دارد.

وی افزود: اکنون وقت حرکت همه­ جانبه و یک­پارچه ملت به­ ویژه جوانان و دانشجویان و اساتید برای پیشبرد موفقیت­ها و رفع نقائص و ایرادهاست. ترس دشمن رفع ایرادها و شتاب گرفتن پیشرفت­هاست.

جلیلی ادامه داد: دشمنی که فروش یک بشکه نفت ایران را برنمی­تابد، امروز شاهد پالایش روزانه صد هزار بشکه نفت ایران در پالایشگاه فراسرزمینی ونزوئلاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: رفع مشکلات نیازمند جهاد همگانی برای جهش اقتصاد کشور از وضع موجود است.

وی با بیان اینکه لازمه این جهش کمک آحاد ملت به ­ویژه دانشگاه­ها به دولت برای رفع ایرادهاست، گفت: کسی که متوسل به خشونت، ترور و تهدید می­شود و رکیک­ ترین ادبیات را به­ کار می ­گیرد یعنی خودش ناامید از توانایی در جنگ نرم است.

جلیلی با بیان اینکه به اتکاء منطق انقلاب اسلامی نباید در دفاع از حقایق انقلاب دچار تردید و لکنت زبان شد، اظهار داشت: توضیح حقایق انقلاب برای نوجوانان و دانش ­آموزان موجب تکرار حماسه­ های پرشکوه دفاع مقدس خواهد شد. چنان­که شاهد حماسه ­های پرافتخار دهه هفتادی­ها مثل شهید حججی در دهه 90 در دفاع از حرم بودیم. هم­چنان که این حضور باشکوه در اربعین، در گروه­های جهادی برای پیشرفت کشور و امدادرسانی در حوادث طبیعی و در مقابله با کرونا، بارها و بارها تکرار می­ شود.

وی گفت: جبهه انقلاب با رفع ایرادها و تکمیل نقائص و التیام زخم­ها، اجازه نخواهد داد دشمن بر روی آن نشسته و سوءاستفاده کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در یک حرکت جهادی بزرگ باید بستر حضور دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه در مدارس برای گفتگو با دانش ­آموزان و رفع شبهات و پاسخ به پرسش­های آن­ها انجام شود.

وی با بیان اینکه روایت مقاومت و روایت پیشرفت انقلاب اسلامی، دل­های پاک را در اقصی نقاط جهان جذب می ­کند، گفت: نگرانی دشمن جذب فطرت­های پاک به این حقایق است. نگرانی دشمن تکرار حماسه­ های انقلاب و دفاع مقدس توسط دهه نودی­هاست. دشمنی که از یک سرود برآشفته می­ شود و آن را برنمی­ تابد، تکرار حماسه­ های بزرگ را از سوی این نسل برای خود کشنده می­ داند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز