رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پیامی به «محمد شیاع‌السودانی» انتخاب وی به عنوان نخست‌وزیر عراق را تبریک گفت و تاکید کرد:‌ امید است روابط برادرانه ایران و عراق در دوره نخست‌وزیری جنابعالی در تمامی ابعاد تحکیم و توسعه یابد.

به گزارش مرور نیوز،‌ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پیامی به «محمد شیاع السودانی» انتخاب وی به عنوان نخست وزیر عراق را تبریک گفت.

متن پیام آیت‌الله رئیسی به این شرح است:

جناب آقای محمد شیاع سودانی 

نخست‌وزیر محترم جمهوری عراق 

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مسئولیت خطیر نخست‌وزیری و تشکیل دولت عراق با رای اعتماد مجلس نمایندگان به وزرای پیشنهادی را به جنابعالی تبریک می‌گویم. جمهوری اسلامی ایران همواره از فرایند سیاسی عراق مبتنی بر رای مردم حمایت نموده و در جهت بسط مناسبات برادرانه با عراق از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

امید است روابط برادرانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در دوره نخست‌وزیری جنابعالی فراتر از روابط رسمی، مبتنی بر عمق تمدنی، فرهنگی و مردمی در تمامی ابعاد تحکیم و توسعه یابد. جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته بر عزم خود جهت تحکیم، تعمیق و توسعه همکاری‌های فیمابین تاکید می‌نماید و برای توسعه این مناسبات آمادگی کامل دارد. وجود عراق آباد، مستقل و قوی با ایفای نفش مثبت و سازنده می‌تواند در تحقق امنیت منطقه موثر واقع گردد.

اینجانب ضمن آرزوی موفقیت برای دولت جدید در جهت رشد و شکوفایی عراق، امیداورم روابط تهران و بغداد بیش از پیش گسترش و تعمیق یابد. سلامتی و بهروزی شما و دولت و ملت عراق را از خداوند متعال خواستارم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز