وزیر امور خارجه ایران با دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان و علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و هیات همراه وزیر خارجه حضور داشتند که در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای به خصوص لبنان و فلسطین بحث و گفتگو شد.

همچنین در این دیدار در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمادگی محور مقاومت در برابر حوادث و تحولات جدید منطقه ای و بین المللی بحث وتبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه شب گذشته در کنفرانس خبری در بدو ورود به لبنان، گفت: سفرم به بیروت به دعوت وزیر خارجه لبنان با هدف رایزنی های دو جانبه – منطقه ای و بین المللی و از جمله رایزنی در خصوص آخرین تحولات فلسطین انجام می شود.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران با قدرت به حمایت های خود از مردم -دولت- ارتش و مقاومت در لبنان ادامه می‌دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور ادامه داد: ما همه جریان های سیاسی رو دعوت می‌کنیم که از مسیر گفتگو و توافق نسبت به انتخاب رییس جمهور و تکمیل فرایند سیاسی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تردیدی نداریم که جریان‌های سیاسی مختلف در لبنان با شایستگی و بدون هرگونه مداخله خارجی قادر به تعیین رئیس جمهوری خود خواهند بود.