در نشست سفیر عراق در تهران با دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی هماهنگی های لازم درخصوص آمادگی دو کشور برای اعزام زائران اربعین حسینی به عمل آمد.

به گزارش مرورنیوز، در این جلسه مجید آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافقات و بررسی مذاکرات نشست های قبلی با سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران، بر اجرای دقیق توافق به عمل آمده در زمینه تامین ملزومات راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تاکید کرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با یادآوری اقدامات صورت گرفته برای اعزام زائران به عتبات عالیات گفت: مهمترین ماموریت ما برگزاری موفق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی است.
آقابابایی مذاکرات دو طرف در هفته های اخیر را بسیار سازنده و اثربخش توصیف کرد و گفت: وفاداری به راه و رسم حضرت سیدالشهداء (ع) موجب شد اتباع دو کشور با شور حسینی و در کنار هم در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی شرکت کنند و عظمت جهان اسلام را نشان دهند.
سید راجح الموسوی سفیر عراق در تهران نیز با اشاره به اینکه در شرایطی به سر می بریم که خون جوانان ایرانی و عراقی در راه مبارزه با تروریسم تکفیری در هم آمیخته می شود، اظهار امیدواری کرد: همکاری های دو کشور و دو ملت افق های روشنی را پیش روی منطقه بگشاید.
سفیر عراق در تهران با قدردانی از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای دفاتر صدور روادید در شهرهای تعیین شده گفت: امیدواریم این همدلی و هماهنگی تداوم یابد و بتوانیم در خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) موفق عمل کنیم.
در این جلسه که نمایندگانی از وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی و امور حج و زیارت نیز حضور داشتند هر یک از اعضای جلسه اقدامات انجام شده درخصوص چگونگی اعزام زائران به مراسم بزرگ اربعین حسینی را بیان کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز