رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی حمله جنگنده های متجاوز سعودی را به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا محکوم و نسبت به مداوای مجروحان از طرف ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش مرورنیوز، علی لاریجانی ریس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی خطاب به رئیس مجلس نمایندگان جمهوری یمن حمله جنگنده‌های متجاوز سعودی به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا را محکوم و با نمایندگان مردم یمن در مجلس این کشور و خانواده‌های شهدای این حملات ابراز همدردی کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای یحیی علی‌الراعی

رئیس محترم مجلس نمایندگان جمهوری یمن

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بیش از یک سال و نیم از تجاوز نظامی و کشتار و خشونت و بی‌رحمی علیه مردم مظلوم و مقاوم یمن می‌گذرد و بار دیگر جهان در شوک حملات جنگنده‌های متجاوز سعودی به سالن برگزاری مراسم سوگواری در صنعا که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر غیرنظامی بی‌گناه و بی‌دفاع شد، قرار گرفت و این در حالی است که برخی کشورهای مدعی حقوق بشر و مجامع بین‌المللی همچنان به سکوت و بی‌تفاوتی خود ادامه می‌دهند.

وقت آن رسیده است که وجدان‌های آگاه بشری از خود بپرسند چگونه حاکمان یک کشور با برخورداری از حمایت آمریکا و برخی مدعیان جهانی به خود اجازه می‌دهند به بهانه‌های واهی و خودساخته زیرساخت های حیاتی کشوری فقیر را از هوا و زمین و دریا مورد حمله قرار دهند و با نقض فاحش مقررات حقوق بین المللی بزرگترین جنایات حقوق بشری را رقم بزنند.

اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت علیه مردم یمن، با جنابعالی، نمایندگان مردم و خانواده‌های شهدای حملات اخیر ابراز همدردی می‌نمایم.

جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد نسبت به انتقال مجروحین و مداوای آنان با هماهنگی سازمان بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر جمهوری یمن اقدامات فوری به عمل آورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز