رئیس جمهور با تاکید بر گسترش روابط ایران با سریلانکا، اظهار داشت که شرکت های ایرانی برای مشارکت و اجرای طرح های توسعه ای سریلانکا آماده اند.

به گزارش مرورنیوز، حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه و در دیدار با رئیس جمهور سریلانکا که در حاشیه اجلاس سران مجمع گفت‌وگوی ‏همکاری‌های آسیا در بانکوک انجام شد، گفت: ایران و سریلانکا همواره روابط خوبی داشته اند و هیچ مانعی در مسیر توسعه روابط دو کشور وجود ندارد.

رئیس جمهور با اشاره به اشتراک نظر ایران و سریلانکا در بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی گفت: دو کشور همواره در مجامع بین المللی در کنار هم بوده و از مواضع یکدیگر پشتیبانی کرده اند.

روحانی افزود: پس از برجام و لغو تحریم ها، فرصت مناسبی برای ارتقای سطح روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی فراهم آمده است.

رئیس جمهور در ادامه خشونت و افراطی گری را معضلی در منطقه برشمرد و گفت: خشونت و افراطی گری عامل اصلی درگیری ها و تنش ها در بسیاری از جوامع است و باید همه گروه ها، اقوام، طوایف و پیروان مذاهب را برای تحمل و مدارا و گفت و گوی محترمانه با یکدیگر تشویق می کنیم.

مای تری پالا سیریسنا رئیس جمهور سریلانکا نیز در این دیدار با تاکید بر عزم راسخ کشورش برای توسعه روابط با ایران در همه زمینه ها گفت: توسعه روابط با ایران برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: روابط دو کشور برپایه مودت و دوستی بنا شده و ایران نقش عمده ای در طرح های توسعه سریلانکا داشته است.

رئیس جمهور سریلانکا همچنین با قدردانی از نقش ایران در برقراری صلح و ثبات در سریلانکا گفت: ایران ثابت کرده که درک بسیار خوبی از مشکلات و معضلات منطقه و سریلانکا دارد.

مای تری پالا سیریسنا با ابراز خرسندی از سفرش به تهران در آینده ای نزدیک گفت: ما مصمم به توسعه همکاری ها با ایران در همه عرصه ها بویژه در حوزه های انرژی و کشاورزی هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز