برخی سناتورهای دموکرات آمریکا خواهان تمدید قانونی که حوزه انرژی ایران را هدف قرار گرفته است، شدند.

به گزارش مرورنیوز، دولت اوباما رییس جمهور آمریکا اینک با برخی سناتورهای دموکرات این کشور بابت تمدید قانونی که حوزه انرژی ایران را هدف گرفته و در سال 1996 تصویب شد، در کش‌و قوس قرار گرفته است.

به نوشته وبگاه «رول کال» همزمان با پایان قانون تحریم‌های ایران که 31 دسامبر به انتها می‌رسد، چند سناتور دموکرات این کشور خواستار تمدید آن شده‌اند.

این در حالی است که دولت اوباما و دیگر قدرت‌های جهانی حین مذاکره اتمی با ایران با صرف نظر کردن از همه تحریم‌های بخش انرژی ایران موافقت کرده بودند.

بر این اساس، هفت سناتور دموکرات آمریکا هفته گذشته در نامه‌ای خطاب به «میچ مک‌کنل» رهبر اکثریت جمهوریخواهان خواهان برنامه ریزی برای رای دادن جهت تصویب مجدد این قانون در اولین نشست سنا پس از انتخابات جدید آمریکا شدند.

سناتورهای دموکرات در نامه خود به رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا تاکید نمودند، تصویب این لایحه اطمینان مسلمی را برای واشنگتن تضمین می‌کند که بر اساس آن آمریکا از ساز و کار‌های اعمال تحریم‌ها برای حفاظت از امنیت ملی برخوردار است.

یک مقام کاخ سفید در واکنش به این نامه گفت: «اگر این قانون منقضی شود، مانعی در برابر توانایی کاخ سفید در اعمال تحریم‌ها علیه ایران در حوزه انرژی، البته در صورت نقض توافق از سوی این کشور نخواهد شد. ما قادریم هر اقدامی را در زمان ریاست دیگر دولتمردانمان انجام دهیم.»

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز