سردار غیب پرور گفت: وظیفه مبلغان راهیان نور، توصیف دفاع مقدس و ایفای نقش تربیتی برای نسل‌ امروزی است.

به گزارش مرور نیوز،سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضفعین در گردهمایی دست‌اندرکاران و خادم الشهدای راهیان نور سراسر کشور که در حسینیه شهدای بسیج در حال برگزاری است، خطاب به حاضرین این مراسم گفت:شما کسانی هستید که مفتخرید در مقوله راهیان نور خدمت کنید و هر کدام از شما به نحوی سفیران شهدا هستید و خوش به سعادت شما که از شهدا فیض می برید و خوش به سعادتتان که فردا به دیدار امام خامنه ای عزیز مشرف می‌شوید.

وی ادامه داد: روز دیدار بسیجیان با امام خامنه‌ای، یک روز به یادماندنی برای تک تک ما خواهد بود و برای سازمان بسیج مستضفعین یک برگ زرین ورق خواهد خورد و خداوند را به واسطه این نعمت، شاکریم.

سردار غیب پرور با بیان اینکه بسیجیان بارها اثبات کردند که نسبت به رهبرانقلاب وفادار هستند، گفت: طبیعی است که در دیدار روز فردای بسیجیان و خادمان شهدا با امام خامنه‌ای، وقتی ما چهره نورانی ایشان را دیدیم، احساسات و عواطف، مهر و عواطفی که به رهبرمان داریم، باعث شود که از خود بی‌خود شویم اما نیاز است که با کنترل اشتیاقمان، باعث نظم جلسه دیدار با رهبرانقلاب شویم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مبلغین راهیان نور، دو وظیفه عمده برعهده دارند، گفت: یکی از وظایف مبلغان راهیان نور و همچنین راویان دفاع مقدس، توصیف جنگ است و در سفرهای راهیان نور می‌توانند در خصوص عملیات‌ها و مکان‌هایی که شهدا در آن به دفاع پرداختند مثل شلمچه، رودخانه اروند کنار و...توضیحاتی ارائه دهند که همه این‌ها در قالب توصیف جنگ است.

سردار غیب‌پرور تاکید کرد: یکی دیگر از وظایفه مبلغان راهیان نور، ایفای نقش تربیتی است و باید به جوانان امروز، ایثار و از خودگذشتگی دفاع مقدس و فرهنگ آن روزها را یادآوری کنند و بگویند که در سال‌های ابتدایی آغاز انقلاب اسلامی، دشمن با همه تجهیزاتش به جنگ با ما تاخت تا اسلام را از ما بگیرد.

وی افزود:باید به نسلی که جنگ را ندیدند اما فطرت پاکی دارند، بگوییم که نسل گذشته چه رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌هایی انجام دادند تا اینک در امنیت و آسایش زندگی کنیم؛ نسلی که در میدان‌های جنگ، تیر و ترکش خوردند تا اسلام زنده بماند و در آخرین لحظات که جانشان را تقدیم می‌کردند، ندای یا مهدی(عج) و یا هزار(س) و یا حسین(ع) سر می‌دادند؛ باید گفت که این‌ها، داشته‌های و اندوخته‌های ماندگار دوران دفاع مقدس است و همه مبلغان راهیان نور، سفیران شهدا هستند که حوادث آن روزها را برای نسل‌های امروز یادآوری می‌کنند.

سردار غیب پرور ابراز کرد:چه کسانی باور می‌کنند که حضرت زهرا(س) در شلمچه قدم نگذاشته است؟ کسانی که این موضوع را باور ندارند، ایمان ضعیفی دارند و بنده باید در جواب آنها بگویم که شلمچه قدمگاه حضرت زهرا(س) و حضرت مهدی (عج) است، چرا که بهترین انسانها از شلمچه پرواز کردند و به دیدار معبودشان شتافتند و تمام جبهه‌ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس از شمال غرب تا جنوب کشور، قدمگاه شهداست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مناطق عملیاتی دفاع مقدس پاک‌ترین و معنوی ترین نقاط کشور هستند، تاکید کرد: به دیل پاکی مناطق عملیاتی دفاع مقدس است که برخی با کفش در این سرزمین قدم نمی‌گذارند و در حالی که کفش خود را از پا در آورده‌اند، به مشهد شهیدان وارد می‌شود و به زیارت شهدا می‌ورند و باید این را بگوییم که مهمترین الگوی تربیتی، سیره شهدای دفاع مقدس است و نیاز است که زندگی نامه شهدا را برای جوانان امروزی قرائت کنیم تا آنها را با سیره شهدا آشناتر کنیم و یقینا این اقدامات اثر گذار است.

وی اظهار کرد: ما حوادث زیادی در طول عمرمان دیدیم اما واقعه دفاع مقدس چیز دیگری است و باید گفت که شهیدان سنبل یک واقعه بزرگ در دل تاریخ انقلاب اسلامی هستند و آن واقعه یعنی دفاع جانانه یک ملت مظلوم از حیثت، مکتب،اعتقاد و باورهایش که برای آن انقلاب کرده است و نباید از یاد برد که واقعه هشت سال دفاع مقدس در بازه زمانی و مکانی مشخصی انجام شد اما فرهنگ و اثرات آن تا ابد در کشور ماندگار خواهد بود، همانطور که حادثه عاشورا هم در یک روز و در یک مکان مشخص صورت گرفت اما شاهد اثرات آن در کل جهان هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضفعین خاطرنشان کرد: عاشورا یک روز بود اما تا قیامت، شاهراهی است که انسان‌ها را هدایت می‌کند و تا قیامت نفرین بر یزید و یزیدیان روانه خواهد شد و دفاع مقدس هم شکل و ظاهرش یک مطلب است اما بطن کار برگرفته از ایثارو فداکاری است.

سردار غیب‌پرور گفت: در سالروز عملیات بدر هستیم و بنده در این عملیات، ازدحام تانک‌های دشمن را به چشم دیدم، عملیاتی که در پهنای حدود 1000 کیلومتر انجام می‌شد و آنقدر ازدحام تانک‌ها زیاد بود که در حین عملیات به یکدیگر برخورد می‌کردند و ما با رشادت‌ها و از جان گذشتگی های شهدایی همچون شهید خلیل فردوسی که با یتیمی بزرگ شده بود، توانستیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و در عملیات کربلای 5 هم همین طور بود و فرماندهان شهید ما از جان گذشتگی و فداکارهای بسیاری کردند و این نشان از آن دارد که جبهه های ما مالامال از عشق است.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود که اسمی از حضرت زهرا(س)،امام حسین(ع) و حضرت مهدی (عج) نباشد، اظهار کرد: مردم مظلوم و مستضعف ما در طول دوران دفاع مقدس از تمام استان‌های کشور به جبهه های حق علیه باطل صف‌آرایی کردند و از اسلام و مکتب امام خمینی(ره) دفاع کردند و این رشادت‌ها می‌توانند الگوی تربیتی مناسبی برای جوانان ما باشد که پا در رکاب ولایت در جهت پاسداری از اسلام عزیز و آرمان‌های انقلاب قدم بردارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز