نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت گفت: مدیران بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در استان باید هم توسعه نیروی انسانی و جذب نیروهای بومی و هم مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه پیرامون واحد صنعتی خود را مد نظر داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز، محمد آشوری تازیانی در آئین افتتاح مجتمع آموزشی پالایشگاه نفت بندرعباس، افزود: در توسعه کشور باید طرح‌های بزرگ صنعتی و اقتصادی در قبال محیط پیرامون خود، به مسئولیت اجتماعی شان آگاه باشند که متأسفانه برخی از مدیران صنایع بزرگ این رویکرد و نگاه را ندارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور استاندار، دیگر نمایندگان استان، معاون وزیر آموزش و پرورش و فرماندار بندرعباس و سایر مدیران استانی و شهرستانی در مراسم افتتاحیه این مجتمع آموزش، گفت: اگر امروز همه ما در اینجا جمع شده ایم به دلیل این عمل خیر و بزرگی است که به عنوان یک مسئولیت اجتماعی توسط پالایشگاه بندرعباس انجام شده البته این عمل تکلیف قانونی آن‌ها نبوده است.

آشوری تازیانی خاطرنشان کرد: سایر مدیران صنعتی استان می‌توانند با رویکرد این چنینی مسئولیت اجتماعی خود را انجام داده و موجب افزایش سرعت روند توسعه هرمزگان شوند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه توسعه نیروی انسانی و جذب نیروی بومی از دیگر وظایف اجتماعی واحدهای صنعتی بزرگ است، افزود: وظیفه اساسی بنگاه‌های اقتصادی مانند پالایشگاه در توسعه نیروی انسانی، جذب نیروهای بومی است که سایر واحدهای اقتصادی دیگر نیز می‌توانند در عمل به مسئولیت اجتماعی خود از این واحد الگو برداری کنند و هم در مسئولیت اجتماعی بنگاه خود موفق باشند.

وی با بیان اینکه مردم جنوب کشور دچار آسیب جدی هستند، افزود: مردم این منطقه در توسعه زیر ساخت‌ها و اشتغال نیازمند توجه بیشتری هستند و بنگاه‌های اقتصادی مستقر در این نواحی می توانند با عمل به مسئولیت اجتماعی خود در رفع این آسیب‌ها کمک کنند.

آشوری رفع مشکلات اجتماعی پیرامون محیط بنگاه اقتصادی را موجب موفقیت بیشتر آن بنگاه دانست و عنوان کرد: امروز پالایشگاه بندرعباس به عنوان سومین پالایشگاه مطرح در کشور شناخته می شود که این امر به دلیل دقت مدیران این بنگاه در افزایش فعالیت‌های فنی و همچنین مسئولیت اجتماعی خود بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز