آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و خطیب جمعه تهران از مسوولان ورزش کشور خواست تدبیری بیاندیشند تا در سال های آینده مسابقات ورزشی در ایام عزاداری ها برگزار نشود.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در مصلای دانشگاه تهران گفت: در عاشورای امسال مردم متدین خیلی نگران مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب عاشورا بودند. مردم نگران بودند که مبادا حرمت شکنی شود، اما محبت حسین(ع) کار خود را کرد و هیچ حرمت شکنی که نشد بماند، بلکه ورزشگاه یکپارچه عزاخانه اباعبدالله حسین(ع) شد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دعاگوی همه کسانی هستم که این صحنه را آفریند و نهضت سید الشهدا را صادر کردند، گفت: یکی از روزنامه های سعودی که این روزها لجن پراکنی می کند، نوشت ورزشکاران، آزادی را به ورزشگاه مذهبی تبدیل کردند و به جای سردادن شعار فوتبالی، فریاد یا حسین سردادند و پرچم سیاه به دست و لباس سیاه پوشیده بودند و هواداران ایرانی به جای شادی، در ورزشگاه عزاداری به جای آوردند که به آنها می گویم بسوزید و بمیرید.
خطیب جمعه تهران تصریح کرد: بشناسید ایران را، ایران حسینی است. ایران هیات من الذله است و کربلایی و عاشورایی است.
خاتمی همچنین خاطرنشان کرد: البته ما از مسئولین ورزش انتظار داریم از چند سال پیش تدبیر کنند؛ این که به خیر گذشت، ولی مسوولان تدبیر کنند، تقارن ها پیش نیاید و چهارسال پیش یا سه سال پیش که چاره داشتید. بنابراین این بهانه بار دیگر مورد قبول نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز