دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:امروز عده‌ای در داخل هستند که نمی‌خواهند از اقتدار و هویت کنونی در پیشرفت کشور استفاده کنند.

به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه در حال برگزاری است افزود: اگر با اتکا به هویت و اقتدار کنونی و با همه ظرفیت وارد برنامه‌های مبتنی بر پیشرفت شویم خیلی زود پیشرفت ایران اسلامی دنیا را شگفت زده می‌کند.

وی ادامه داد: امروز عوامل جبهه استکباری با فشار از بیرون مرزها درصدد تضعیف اقتدار و هویت ما هستند و عده‌ای در داخل هستند که نمی‌خواهند از اقتدار و هویت یاد شده ما در پیشرفت کشور استفاده کنند این دو از مشکلات اصلی است.

رضایی اضافه کرد: هویت و اقتدار در پیشرفت، یعنی پیروی از خداوند متعال در همه زمینه‌ها و اعتماد به توان مردم که با این ظرفیت می‌توان با رویکرد همیشه جهادی وارد صحنه‌های مختلف شد و کارهای بسیار بزرگ انجام داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتدار ایران متکی به هویت انقلابی و مبتنی بر روحیه مقاومت و مبارزه همیشگی با استکبار است افزود: در انقلاب اسلامی ایران علما، پژوهشگران و چهره‌های مختلف در همه بخش‌ها از ارزش خاص خود برخوردارند اما هم خود نظام و هم مردم ایران اسلامی برجستگی خاصی را برای شخصیت شهدا قائل هستند.

رضایی اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی و به ویژه شهدای استان آذربایجان غربی را گرامی می‌داریم چراکه این عزیزان در مسیر جهاد و اعتلای انقلاب اسلامی به شهادت رسیده و مردم این منطقه از ابتدا تا هم اکنون پشتیبان ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده‌اند.

وی گفت: تحقیق در شناخت شخصیت شهدا به دلیل اینکه آنان از انسان‌های بسیار بزرگ عصر خود بوده‌اند کار بسیار با ارزشی است چراکه این عزیزان جان خود را داوطلبانه تقدیم نظام و اسلام کرده‌اند و در حقیقت پشت قدرت‌های بزرگ دنیا را زمین زده آمد.

رضایی تصریح کرد: از نکات برجسته انقلاب می‌توان به پدیده شهید و شهادت اشاره کرد و این مهم به عنوان یک پدیده اعتقادی و جامعه شناختی بسیار قابل تأمل، تحقیق و مطالعه است چون چنین پدیده و رویدادی در تاریخ ملت‌ها به ندرت به وقوع می‌پیوندد که جوانانشان جان خود را با بزرگواری در راه ملت و دین فدا کرده باشند.

وی گفت: به فضل الهی هم اینک نیز این جوانان در مقابل گروهک‌هایی همانند داعش نیز پایدار هستند چراکه رشادت و شکست ناپذیری این جوانان سبب زنده ماندن روحیه جهادی مبارزه با استکبار است که نطفه آن در انقلاب اسلامی پیدا شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: هویت حقیقی ما در انقلاب اسلامی به وجود آمد و در دفاع مقدس به اقتدار بزرگی برای کشور تبدیل شد چراکه در دوران قبل از انقلاب ما را برده آمریکا و برادر اسرائیل در منطقه می‌نامیدند و در جایی شناخته شده نبودیم و اصلاً نمی‌توانستیم بر روی پای خود بایستیم و تصمیم بگیریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هویت ما ایرانی، اسلامی و انقلابی است و برجستگی‌ها و تمایزات این هویت خود را در 8 سال دفاع مقدس به همگان نشان دادیم به‌طوری‌که امثال باکری‌ها و امینی‌ها در این مکتب تربیت شدند بنابراین اقتدار ما متأثر و مبتنی بر هویت ماست و از این رو ملت ایران، مسئولان و مردم باید به هم چیز بیش از پیش دقت کنند.

وی بیان کرد: استکبار به دنبال جایگزین شدن اسلامی از نوع اسلام عربستانی در ایران است اما ما چنین اسلامی را قبول نداریم چرا که متحد آمریکا و اسرائیل است بلکه ما آرزو می‌کنیم روزی با اسلام واقعی در کشورهای عربی مواجه شویم.

رضایی خاطرنشان کرد: فریب کاری در ملت ما هیچ تأثیری ندارد و هویت ما که امروزه در نهاد تمامی مردم و بسیجیان نهفته است از گمراهی مردم جلوگیری می‌کند اما با این حال علیه هویت و اقتدار ما تبلیغ می‌شود ولی ما مثل همیشه یک گام از دشمن پیش هستیم و با اقتدار به سوی پیشرفت حرکت می‌کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنان نمی‌توانند ما را در مسیر حرکت رو به روش و پیشرفت متوقف کنند چرا که پشتوانه هویت ما، شهدا و خون شهدای ماست که آنهم از راه و مکتب امام حسین (ع) سرچشمه می‌گیرد.

وی تصریح کرد: توطئه دوم جبهه استکباری جداسازی اقوام است و درصدد تخریب وحدت بین اقوام ایرانی هستند اما ایران عظمت اسلامی از وحدت همه اقوام تشکیل شده و هیچ فردی نمی‌تواند مردم ایران را از هم جدا کند.

رضایی گفت: شهید مهدی باکری تبلور غیرت و نماد هویت ایران اسلامی است و در حقیقت اگر به دنبال یک نماد باشیم که نماد ایران اسلامی باشد می‌توان از مهدی باکری نام برد و این حرف یک شعار و یا تحریک احساسات مردم نیست بلکه کاملاً یک واقعیت است.

وی بیان کرد: جبهه استکباری برای از بین بردن هویت ما از رویکرد جداسازی ایران و اسلام نیز استفاده می‌کند و در این راستا تفرقه‌اندازی بین اقوام جزو برنامه‌های ثابتشان است در حالی که عنصر وحدت‌آفرین جامعه ما متصل به موضوع ولایت فقیه بودن است.

رضایی گفت: از منظر دشمن اگر این دو ستون ایرانی و اسلامی پا بر جا باشد ملت ایران می‌تواند اقدامات بسیار دیگری نیز انجام دهد بنابراین همیشه این دو بنا مورد تجاوز جبهه استکباری است و درست به همین خاطر است که از بعدهای اقتصادی فشار بسیاری وارد شده است اما مردم انقلاب را مال خود می‌دانند و اگر مشکلی باشد که هست از مسئولان است و باید کاری کنند که به اقتدار و هویت ملت ضربه‌ای وارد نشود.

رضایی گفت: باید از وجود رهبر معظم انقلاب بیش از پیش استفاده کنیم که یک ظرفیت و توان معنوی برای ارشاد و راهنمایی مسئولان است، آدم عاقل همیشه از رهبری اطاعت می‌کند و برای برطرف کردن مشکلات کشور از آموزه‌های دینی و رهبری استفاده می‌کند چراکه عدم استفاده از این موضوع به هویت و اقتدار ما ضربه وارد خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز