معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مجریان برگزاری انتخابات قانون را رعایت کنند.

به گزارش مرور نیوز، علی اصغر احمدی در جلسه شورای اداری استان در بجنورد با طرح این سوال که چرا باید مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو داشته باشیم، افزود: یکی از دلایل آن شرایط جهانی و اتفاقاتی است که در دنیا اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: دموکرات‌ها و جمهوری خواه‌های آمریکا هر دو از یک گروه هستند و از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با ایران دشمنی داشته اند.

احمدی اظهار کرد: در حال حاضر مشکل بزرگی که در آمریکا وجود دارد این است که دولت ترامپ هنوز در این کشور قوام پیدا نکرده و در درون آمریکا تحرکاتی علیه دولت و حاکمیت مشاهده می شود به همین دلیل آن ها هیچ راهی جزء فرافکنی ندارند و برای اینکه افکار عمومی را منحرف کنند دوباره ایران را مطرح کرده اند.

وی بیان کرد: یکی از عوامل اسرایئل در جلسه مونیخ مشکل بزرگ خود را ایران مطرح کرده و به خوبی می دانند دلیل اصلی اینکه داعش و عربستان به گل نشسته حضور ایران است.

وی با طرح سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا ایران به این همه قدرت رسیده است، توضیح داد: دلیل اصلی این امر لطف الهی، وحدت ملی، حضور رهبری، افزایش قدرت نیروهای مسلح و قدرت زبان دیپلماسی بوده است.

احمدی تاکید کرد: در روز 29 اردیبهشت کشور به مشارکت حداکثری مردم نیاز دارد که آراء مردم در این روز با دنیا صحبت می کند.

وی خاطرنشان کرد: ایران، افغانستان و ... نیست. ایران ایران است و هیچ کشوری نمی تواند در برابر این کشور با عظمت عرض اندام کند.

وی یکی دیگر از دلایل حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای را دخالت در سرنوشت کشور دانست و افزود: در قانون اساسی در خصوص مشارکت مردم و انتخاب آنان تاکید بسیار شده است که هم اکنون باید به مردم یاد آوری کنیم تا از این حقوق خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در قانون حقی برای ما مشخص شده است اظهار کرد: باید از این فرصت استفاده کنیم و با حضور حداکثری در پای صندوق های رای، فرد مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

احمدی همچنین به سخنرانی‌هایی که در این روزها در راستای انتخابات در سطح کشور انجام می شود اشاره کرد و گفت: از تمامی کسانی که مجوز در این راستا می‌گیرند حمایت خواهیم کرد، هر مجوزی که صادر شود برای برگزاری آن کمک می کنیم و اگر تخلفی انجام شود برخورد می شود.

رییس ستاد انتخابات کشور افزود: در زمان تبلیغات همه طرفداران باید اخلاق و قانون را رعایت و کاندیداها هم توانمندی خود را اعلام کنند و دنبال تخریب رقبای خود نباشند.

وی با بیان اینکه برخی پای سایت‌های خبری می نشینند و نقدهای غیر منصفانه می کنند افزود: نباید همدیگر را تخریب کنیم بلکه باید توانمندی خود را به مردم معرفی کنیم.

وی بر سلامت انتخابات تاکید کرد و گفت: از مجریان برگزاری انتخابات می‌خواهیم تا به بهترین شکل این سلامت را برقرار کنند زیرا در آموزه‌های دینی بسیار به حق مردم سفارش شده است و در این حق بسیار باید رعایت شود و هیچ کوتاهی در این خصوص نباید انجام شود.

وی همچنین به مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای توصیه کرد: از امکانات بیت المال نباید علیه کسی استفاده کنیم، برای دنیای دیگران نباید عاقبت خود را خراب کنیم.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای مهم است افزود: تخریب، ایجاد فاصله بین مردم، دو قطبی کردن، ناامیدی و یاس را ظلم به نظام دانست.

احمدی گفت: افراد نباید به دنبال تخریب و تولید شب نامه در انتخابات 29 اردیبهشت ماه 96 باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز