نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس با اشاره به مدون بودن سیاست های وزارت ارشاد گفت: تغییر وزیر نمی تواند چهارچوب ها و رویکردهای این وزارت خانه را عوض کند.

پس از برگزاری کنسرتی  در قم در آغاز ماه محرم که وزیر ارشاد از آن به عنوان برنامه همخوانی یاد کرد، خبرهایی مبنی بر استعفای علی جنتی، وزیر ارشاد و یا کنار گذاشتن وی توسط دولت مطرح شد. در این رابطه اصغر مسعودی، نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس و عضو کمیسون فرهنگی درباره احتمال تغییر سیاست های وزرات ارشاد در صورت کنار رفتن جنتی به خبرنگار سیاسی مرور نیوز گفت: سیاست های وزارت ارشاد سیاست های مدون و دارای چهارچوبی است و با تغییر یک وزیر، رویکرد این وزارت خانه با تحولات چشمگیری روبرو نخواهد شد.

وی ادامه داد: با این حال آنچه مسئولین وزارت ارشاد باید به آن توجه داشته باشند حساسیت های مردم و مراجع دینی است. به طور مثال این وزارت خانه می توانست با تدبیر بهتری مانع ایجاد مسائلی شود که در نتیجه برگزاری کنسرت در قم پیش از آغاز ماه محرم به وجود آمد. همچنین مقامات این دستگاه دولتی باید ضمن توجه به جنبه های گردشگری مشهد، مانع از آن شوند که موقعیت معنوی این شهر و امام رضا تحت شعاع قرار گیرد.

مسعودی با بیان اینکه در اجرای قوانین باید ظرف زمان و مکان مدنظر قرار گیرد تصریح کرد: طبق قانون کنسرت مجوز دار باید اجرا شود اما لزومی ندارد این قانون در همه جا و در هر زمانی عملیاتی شود و این نکته ای است که باید وزارت ارشاد به آن دقت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مورد اینکه آیا انتشار اخباری مبنی بر تغییر وزیر ارشاد از سوی دولت را می توان اقدامی سیاسی و تبلیغاتی دانست اظهار داشت: اگر کنار گذاشتن وزیر برای جلب برخی آرا باشد، به طور قطع دولت تعدادی دیگر از رای هایش را در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری از دست خواهد داد. از این رو نمی توان این مسائل را اقداماتی تبلیغاتی برشمرد زیرا همان طور که دولت از واکنش های جنتی گلایه دارد، عملا نیز در برخی موارد از وزیر ناراحت هستند.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به زمان اندکی که در دست دولت یازدهم است، تغییر وزیر در وزارت خانه حساسی مانند ارشاد به صلاح نیست. چرا که علاوه بر زمان بر بودن معرفی وزیر جدید، درنظر گرفتن تنوع دیدگاه ها و سلیقه ها نیز هزینه بر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز