فرماندار ایلام گفت: 480 نفر برای حضور در انتخابات شورای شهر و روستا در شهرستان ایلام ثبت نام کردند.

به گزارش مرور نیوز معروف بسطامی اظهار داشت: 480 نفر داوطلب حضور در انتخابات شورای شهر و روستای شهرستان ایلام ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه 193 نفر داوطلب حضور در انتخابات شورای شهر شهرستان ایلام شده‌اند، افزود: این میزان ثبت‌نام رشد بیش از 53 درصدی نسبت به دور گذشته را نشان می‌دهد.

فرماندار ایلام عنوان کرد: همچنین 287 نفر داوطلب حضور در انتخابات شورای روستای شهرستان ایلام شده‌اند که رشد نزدیک یک درصدی نسبت به دور گذشته را نشان می‌دهد.

وی گفت: تعداد کل داوطلبان زن 31 نفر است که رشد بیش از 2.5 برابر نسبت به دوره گذشته را نشان می‌دهد و همچنین تعداد داوطلبان زنی که برای شورای روستا ثبت نام کرده‌اند 10 نفر و تعداد داوطلبان زن برای انتخابات شهر 21 نفر است.

بسطامی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد چشمگیر ثبت نام داوطلبان این دوره نسبت به دوره گذشته میانگین سن 30 تا 35 سال بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است که این نشان از آگاهی و فهم جوانان ما را نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات مرددم در شهر و روستاها است.

وی افزود: مشارکت مردم در انتخابات پیش رو از دو لحاظ اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد چرا که رأی مردم علاوه بر تعیین رئیس دولت، در صندوق شوراهایی ریخته خواهد شد که پارلمان محلی هستند و سرنوشت یک شهر، بخش، روستا، استان و در نهایت کشور در دستانشان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز