یادمان خلبانان شهید هشت سال دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشکری در بهشت زهرا (س) افتتاح شد.

به گزارش مرور نیوز از روابط عمومی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، در مراسم افتتاح یادمان خلبانان شهید هشت سال دفاع مقدس امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به هفته دفاع مقدس و تبریک این هفته به همه ملت ایران گفت: این یادمان به منظور تقدیر از رشادت ها، دلاورمردی ها و ایثارگری های خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری نیروی هوایی و شهرداری تهران در بهشت زهرا (س) ساخته شد.

وی اظهار امیدواری کرد، این یادمان برای نسل جوان کشورمان ایثارگری ها و گوشه ای دلاورمردی های خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارد.
جانشین فرمانده نهاجا در خصوص آمادگی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ و حراست از ایران اسلامی گفت: نیروی هوایی در موقعیتی که لازم بود آمادگی خود را برای حفظ و حراست از کشور نشان داد و امروز نیز با اتحاد با دیگر بخش های نیروهای مسلح به مراتب آماده تر از گذشته از استقلال و کیان کشور دفاع خواهد کرد.
بنابراین گزارش، در ادامه این مراسم سردار اکبر توکلی، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) نیز با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: شهرداری تهران در سال 1395 دسته گلی را به خلبانان شهید هشت سال دفاع مقدس که حافظ امنیت و استقلال کشور بوده اند هدیه کرده است.
وی با اشاره به افتتاح یادمان خلبانان شهید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در بهشت زهرا (س) ساخته شده است گفت: این المان به همه لباس آبی های ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیم شده تا یاد و خاطره 1243 شهید نهاجا را زنده نگهدارد.
همزمان با هفته دفاع مقدس یادمان خلبانان شهید هشت سال دفاع مقدس توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت سازمان بهشت زهرا (س) در گلزار شهدای انقلاب اسلامی ایران افتتاح شد. این یادمان یادآور دلاورمردی های 1243 شهید نهاجاست که 333 شهید خلبان را به میهن اسلامی تقدیم کرده است و از این میان 214 خلبان در هشت سال دفاع مقدس جان خود را تقدیم حفاظت از استقلال و کیان ایران اسلامی کرده اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز