دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام تاکید کرد: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری شاهد کارشکنی آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری خواهیم گرفت.

به گزارش مرورنیوز، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور در همایش بزرگداشت شهدای وزارت نیرو در هشدار جدی علی شمخانی به آمریکا درباره برجام سالن همایش‌های برج میلاد گفت؛ فرهنگ بی‌بدیلی که منشا خلق حماسه‌های کم‌نظیر در دفاع مقدس بود امروز راهنمای جوانان ما در عرصه‌های دفاعی، علمی، مدیریتی و اجتماعی است. 

وی با اشاره به ریشه‌های ناب و غیرقابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم‌ستیزی و نفی‌سلطه استوار شده است، گفت؛ مهمترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به سوی گروه‌های تروریستی و تکفیری خودساخته که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت باید با بهره‌گیری از مجموعه ظرفیت‌های خود با آن مقابله کنند. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: حرکت جهادی و دفاع مقدس منحصر به ایام دفاع مقدس یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست. 

وی خاطرنشان ساخت: امروز مدیری که گره‌ای از کار نظام باز می‌کند یا در مردم ایجاد رضایت و امید می‌‌کند قطعا کار جهادی انجام داده است. 

شمخانی گفت: وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به ویژه در زمان تحریم‌ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم نبرد اقتصادی ما، وزارت نیرو است. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه با اقدامات صورت‌گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی یا قطعی آب نبودیم، تاکید کرد: کشور ما با افزایش بهره‌وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد. 

علی شمخانی خاطرنشان کرد: بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون ۳ و ۴ برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده‌اند و این نشان می‌دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است. 

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با طرح این مسئله که برخلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردرگمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود، تاکید کرد: امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیت‌های کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر از نبرد نظامی است فراهم شده است.

وی افزود: از ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ۱۹ بند در حوزه ماموریتی وزارت نیرو قرار می‌گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاست‌ها باید ستاد ویژه‌ای تشکیل و به طور منظم ضمن پیشبرد امور، به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارایه شود.  

شمخانی تصریح کرد: پایه اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی‌های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بدعهدی‌های امریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت. 

وی یادآور شد: تجربه‌های مختلف در مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده است که اعتماد به امریکا چه در موضوع آتش‌بس در سوریه وچه در رفع تحریم‌های اقتصادی مصداق حرکت کردن به سوی سراب است. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز