کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند.

به گزارش مرور نیوز، محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه گفت‌وگوی شبکه خبر درباره حفظ روحیه انقلابی گری و شاخصه‌های رهبر انقلاب درباره انقلابی‌گری گفت: اول باید ببینیم انقلاب چیست و انقلابی کیست و سپس مصادیق آن را دنبال کنیم. با توجه به نگاه‌های مقام معظم رهبری و خواست های مردم بر این باور هستم انقلاب یعنی مجموعه کارهایی که در چهارچوب اسلام سیاسی امام (ره) برای خدمت به مردم اتفاق بیفتد.

وی افزود: هدف ما در 12 فروردین سال 58 همین بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند به جامعه خدمت کرده و جامعه را به سمت رفاه مادی و سعادت اخروی پیش ببرد. انقلاب نیز هر کسی است که بتواند این کار را انجام دهد تا کارآمدی دین در اداره امور جامعه را برای این مردم عزیز را اولویت محرومان و مستضعفان به اثبات برساند.

قالیباف با بیان اینکه کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند، اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب مستضعفان و یک انقلاب مردمی بوده است. بخشی از افراد در جامعه تافته جدا بافته هستند، به این معنی که قانون شکنی کرده، قانون را دور می‌زنند و با استفاده از رانت اطلاعات، از توده مردم جدا هستند. این افراد ویژه‌خوارانی هستند که برای مردم مشکلات و چالش هم درست می کنند

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: انقلابی کسی است که بتواند دغدغه مردم را حل کند. امروز نزدیک به 10 میلیون از جامعه در فقر شدید هستند و 25 میلیون نفر از کم در آمدها هستند. ما در حین اینکه 1 درصد جمعیت دنیا را داریم اما 5 درصد منابع را داریم، بنابراین انقلابی نمی‌تواند بگوید نداریم و نمی‌شود. ما امروز جوان‌های قابل و خلاقی را داریم که با تکنولوژی ها و مدیریت نسل چهارم آشنا هستند. انقلابی نمی‌تواند بگوید ما نمی‌توانیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز