وزارت خارجه روسیه به تهدیدات آمریکا در خصوص تعلیق همکاری‌ها درباره سوریه در صورت ادامه یافتن عملیات نظامی مسکو در حلب واکنش نشان داد.

 به گزارش مرورنیوز، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که اتهامات آمریکا علیه روسیه مبنی بر ناکام گذاردن توافقنامه‌ها در خصوص سوریه یک اقدام یکجانبه به شمار می‌آید و مسکو این اتهامات را هرگز نمی‌پذیرد.


در بیانیه وزارت خارجه آمده است: سخنان مسئولان آمریکایی در خصوص توقف همکاری‌ها با روسیه در راستای سیاست‌های تهدید آمیز و باج گیرانه می‌گنجد. آمریکا نمی‌خواهد اوضاع در حلب حل و فصل شود چرا که در توافقنامه‌های به دست آمده با روسیه اما و اگر می‌آورد و با توجه به این سخنان نمی‌توان به راهکاری برای بازگرداندن ثبات به سوریه دست یافت.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد، شاهد رویکردی در زمینه همکاری با ترکیه در سوریه هستیم که سازنده خواهد بود و می‌توان دست به عملیات مشترک زد.

این سخنگو افزود: هیچ سیاست منسجم و مورد توافقی با واشنگتن درباره سوریه وجود ندارد. مسکو مصر به انجام تحقیقات درباره حمله جنگنده‌های آمریکایی به مواضع ارتش سوریه است.

وی ادامه داد: اقدامات آمریکا در شورای امنیت منجر به تضعیف آن خواهد شد. عدم پیشرفت در جدا کردن گروه‌های مخالف میانه رو از تروریست‌ها توافق درباره سوریه را با مشکل روبه‌رو می‌سازد.

پیشتر آمریکا روسیه را به توقف همکاری‌ها در خصوص سوریه در صورت ادامه یافتن عملیات نظامی مسکو در حلب تهدید کرده بود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور وزارت خارجه و دفاع را مکلف کرده که برای ادامه دادن همکاری‌ها با شریکان آمریکایی در خصوص سوریه آماده باشند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز