تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این کمیسیون وضعیت حادثه میرجاوه و همچنین تحصن زائران پاکستانی در مرز تفتان را بررسی می کند.

به گزارش مرور نیوز، سید حسین نقوی حسینی با اشاره به جلسه صبح سه شنبه هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ابتدا گزارش دو جلسه نشست ویژه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید به صورت مکتوب ارائه شد.
وی افزود: در سر محور این گزارش ها امنیت اقتصادی، نقش دیپلماسی در تقویت اقتصاد مقاومتی، توسعه مناسبات اقتصادی با سایر کشورها و مبارزه با قاچاق کالا قرار داشت.
نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: در ادامه جلسه بنا شد که در پی سفر کمیسیون به سیستان و بلوچستان و بازدید از مرزهای شرقی، جلسه ویژه ای با مسئولان امنیت مرزها و مرزبانی برگزار و گزارش کمیسیون در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد و به حادثه تروریستی میرجاوه نیز رسیدگی شود.
وی تاکید کرد: لازم است موضوع تجمع زائران پاکستانی در مرز تفتان که به علت عدم تأمین امنیت لازم از سوی دولت پاکستان برای زائران صورت گرفت نیز پیگیری شود؛ ضمن اینکه تغییر رویه اخیر و عدم حضور اسکورت امنیتی در مرز تفتان، جدیدا صورت گرفته و ضروری است که دولت پاکستان به وظیفه قانونی خود عمل کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز