دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، اظهار داشت: همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

به گزارش مرورنیوز، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم افتتاحیه موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، گفت: همه انسان‌های بزرگ بالأخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

وی با بیان اینکه کسانی که بذر تفرقه را پخش می‌کنند نابودی مسلمانان را می‌خواهند، افزود: متاسفانه تفرقه‌انگیز‌ها در برخی از کشورهای اسلامی موفق به ایجاد جنگ و درگیری شدند و ما با برگزاری نشست‌های وحدت دست در دست هم دهیم و نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود.

آیت الله اراکی تأکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن داریم و ما باید در غم‌ها و شادی‌های همدیگر شریک باشیم و با یمن و سوریه و عراق همدردی کنیم.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی «وحدت اسلامی- وحدت مسلمین: اساس گفتمان» در مسکو اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری هرچه بیشتر این قبیل کنفرانس‌ها بتوانیم شرّ دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند نقش مؤثری در ایجاد وحدت در جهان اسلام ایفا کند.

 «دمیر محی الدینوف» معاون شورای مفتی‌های روسیه نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می‌کنند که میان مسلمانان تفرقه بیاندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آن‌ها بدهیم.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری مجمع جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه امروز در مسکو برگزار می‌شود گفت: ما با برگزاری این گونه نشست‌ها تلاش می‌کنیم که صلح و آرامش در میان کشورهای اسلامی بیشتر شود.

معاون شورای مفتیان روسیه افزود: وظیفه ما از برگزاری این گونه نشست‌ها اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه‌بخش و ثمر‌بخش باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز