رئیس جمهوری با اشاره به اینکه بهترین صادرات در سایه رقابت موفق شکل می گیرد، گفت: در صحنه بازارهای هدف باید بتوانیم از لحاظ کیفیت، قیمت و بسته بندی کالا به نقطه ای برسیم که بتوانیم در آن میدان بر رقبای خارجی پیروز شویم.

به گزارش مرورنیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح امروز -پنج شنبه- در مراسم روز ملی صادرات در جمع صادر کنندگان افزود: صنایع و خدمات در دنیای امروز رو به تحول است و امکان پذیر نیست که یک کالای ساخته شده با شکل قبلی بتواند به مسیر صادرات خود در بازار دنیا ادامه دهد. 

وی با بیان این که «تجلیل ها همواره در صحنه رقابت اتفاق می افتد»، گفت: همان طور که در ورزش هم تجلیل بزرگ از رقابت های داخلی اتفاق نمی افتد، بلکه در مسابقات بین المللی است که ورزشکاران در برابر رقبا پیروز می شوند، بنابراین صادرکنندگانی که در صحنه منطقه و بین المللی توان آن را دارند و در عمل به پیروزی می رسند و بازار را تصاحب می کنند، می توانند «برند» خود را به عنوان «برند معتبر» در افکار عمومی جا بیاندازند.

رئیس جمهوری اظهار داشت: اگر چنین شد و توانستیم در بازار صادرات را تداوم ببخشیم، بازار کالا و خدمات را به دست آورده ایم و این مسیری است که برای صادارت برنامه ریزی کرده ایم. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز