سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار خویشتنداری هرچه بیشتر هند و پاکستان شد و گفت: استمرار بحران بین دو کشور بی ثباتی امنیت منطقه را به دنبال دارد.

به گزارش مروزنیوز به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی امروز - جمعه - تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، هند و پاکستان دو کشور دوست و همسایه خود را به خویشتنداری تمام و کمال و پرهیز از توسل به هرگونه راه های غیر مسالمت آمیز و حل و فصل مشکلات فی ما بین از طریق گفتگوی مستقیم و میز مذاکره فرا می خواند.

وی اضافه کرد: فزونی تنش و استمرار بحران بین این دو کشور زمینه را برای گروه های افراطی و تروریستی و کشور های حامی آنها در جهت گسترش ناامنی و بی ثبات کردن هرچه بیشتر امنیت منطقه فراهم می سازد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهارامیدواری کرد: هر دو کشور برای یافتن راه حل های صلح آمیز و دیرپا در جستجوی راهکار هایی منطقی و به دور از هرگونه احساسات مقطعی و روش های نظامی برآیند.
قاسمی تاکید کرد که کشورهایی صاحب فرهنگ و تمدنی چون هند و پاکستان می توانند همچون گذشته و بار دیگر در جهت ایجاد بستر های لازم و یافتن اسلوبی برای مذاکره و تفاهم، اختلافات خود را با استفاده از دیپلماسی، رفت و آمد بین دو کشور و در سطوح لازم مورد پیگیری قرار دهند. 
وی ادامه داد: تلاش و کوشش هرچه بیشتر آنها در این برهه می تواند تمامی تلاش های آشفته جویان و بدخواهان منطقه ای و بین المللی را با ناکامی هرچه بیشتر مواجه سازد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز