وزیر دفاع آمریکا در واکنش به تهدیدهای کره شمالی مبنی بر حمله پیشدستانه به کره جنوبی و آمریکا گفت که کشورش به هر حمله کره شمالی حتی حمله هسته ای با قدرت هر چه تمامتر پاسخ خواهد داد.

به گزارش مرور نیوز، وی که در پایان نشست مشترک دیپلمات ها و مقام های نظامی آمریکا و کره جنوبی سخن می گفت، افزود: حتی اگر کره شمالی بتواند با موفقیت چنین پرتاب هایی را انجام دهد با پاسخ قاطعانه ارتش آمریکا روبرو می شود و پیونگ یانگ باید این موضوع را جدی بگیرد.

وی پرتاب یک فروند موشک موسودان بالستیک کره شمالی در روز پنجشنبه (دیروز) را حرکتی شکست خورده و ناموفق توصیف کرد که نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت است.
سخنان این مقام آمریکایی در حالی صورت می گیرد که تارنمای «چاینا ارگ» چین می نویسد: «هان مین کو» وزیر دفاع کره جنوبی نیز با کارتر همتای آمریکایی خود در باره تقویت قابلیت های دفاعی و بازدارنده در برابر کره شمالی در نشست امنیتی در واشنگتن توافق کرده است.
کارتر در مصاحبه ای پس از این دیدار گفت که کره شمالی گمان نکند این حمله موفق می شود بلکه شکست خواهد خورد و علاوه بر آمریکا از کره جنوبی نیز پاسخی شکننده دریافت خواهد کرد.
وی پیشتر نیز گفته بود که کشورش به حفظ امنیت کره جنوبی و دفاع از آن متعهد است و این دفاع، شامل بازدارندگی گسترده با کمک قابلیت های کامل نظامی آمریکا می شود.
همزمان وزیر دفاع کره جنوبی گفته است که کشورش در حال همکاری با آمریکا برای استقرار تجهیزات لازم در منطقه برای مقابله با حمله احتمالی کره شمالی است.
کره شمالی گفته است اگر نشانه ای دال بر آمادگی آمریکا و کره جنوبی مبنی بر حمله به خود مشاهده کند دست به عملیات پیشدستانه نظامی علیه هر دو کشور خواهد زد.
وزیر دفاع کره جنوبی همچنین تاکید کرد که در زمان حاضر کشورش و آمریکا در حال افزایش همکاری در بخش های امنیت دریایی و سایبری هستند.
اوضاع در شبه جزیره کره به شدت پر تنش است و آمریکا به بهانه مقابله با سامانه های تسلیحاتی کره شمالی قصد دارد سپر دفاع موشکی «تاد» خود را نیز در کره جنوبی مستقر کند که مورد مخالفت چین و روسیه قرار گرفته است.
پکن و مسکو استقرار این سامانه را تهدیدی برای خود تلقی می کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز