دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: داعش در درون خود و علیه رئیس خودخوانده‌اش ابوبکر البغدادی دچار انشعاب شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرور نیوز، دریابان علی شمخانی در  گفت وگو با خبرنگاران، افزود: میان داعش و دیگر گروه‌های تکفیری تروریستی هم اختلافات گسترده‌ای وجود دارد که بخاطر فرصت طلبی، جاه طلبی و بدعت گرایی سران آنهاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بحران هویتی و تشکیلاتی تروریستها در کنار قابلیتهای عملیاتی نیروهای مسلح عراق و سوریه که در پاکسازی موصل و شمال سوریه متبلور شده است ، خاطرنشان کرد: این امر مجددا واقعیتهای قدرت در معادلات امنیتی منطقه را به نمایش می‌گذارد.

وی از شکست تولیدکنندگان نیروهای تکفیری به همراه حامیان فرامنطقه‌ای آنان در استفاده از کارت گروه‌های تروریستی برای تخریب ظرفیت‌های جبهه مقاومت خبر داد و اظهار داشت: حامیان تروریستها پس از افشای نقشه‌های تکراری خود به دنبال راهکارهای جدید برای ایجاد تغییر در روند شکست‌های مکرر خود هستند که هوشیاری دولتها و ملتهای منطقه برای مقابله با آن ضروری است.

شمخانی فرجام این مسیر را پیروزی جریان مقاومت و غلبه مردم مقاوم یمن، عراق و سوریه و شکست جریان تروریسم وارداتی و حامیان منطقه‌ای آنان دانست.

شمخانی درباره برخی اظهار نظرهای مقامات آمریکایی در خصوص نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به ناوهای آمریکایی در دریای سرخ نصریح کرد: متحدان آمریکا در یمن با شکستهای پی در پی توسط ملت یمن تحقیر شده‌اند و انتساب این شکستها به ایران چیزی جز فرافکنی و فرار از بار سنگین مسئولیت دراثر جنایتهای جنگی نیست.

وی درعین حال تاکید کرد: ایران قطعا مسیر حمایت از مردم و ملتهای مظلوم منطقه را ادامه داده و در صورت حمایت مستقیم از دولتها و ملتهای تحت ستم واهمه‌ای از بیان آن ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حمایتهای تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های مقاومت فلسطینی طی سالهای گذشته، گفت: این روند که از سوی عالیترین مقام کشور نیز به صراحت بیان شده، به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطین و افزایش توان دفاع در برابر حملات رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز