دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین از طرحی سیاسی برای ساماندهی به اوضاع داخلی فلسطین پرده برداشت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رمضان عبدالله شلح در سخنان خود طرحی 10 ماده ای برای ساماندهی به اوضاع داخلی فلسطین ارائه داد که بندهای دهگانه آن عبارتند از:

1-  اعلام لغو توافقنامه اسلو از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و توقف اجرای آن.

2- عقب نشینی سازمان آزادی بخش فلسطین از تصمیم خود برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی.

3- اصلاح ساختار ساف به منظور تبدیل آن به یک تشکیلات جامع ملی.

4- اعلام مرحله کنونی به عنوان مرحله آزادی خواهی ملی و اولویت بخشی به مقاومت در برابر اشغالگران که این مسئله نیازمند اعتبار بخشی مجدد به مقاومت و قیام و فراگیر شدن انتفاضه به منظور اخراج اشغالگران است.

5- پایان دادن به شکاف داخلی و تحقق وحدت ملی و تدوین برنامه جدید یکپارچه و راهبردی بر اساس رهایی از بند اسلو و پایان دادن به شیوه دو دولتی و اتخاذ دو برنامه در عرصه ملی.

6- تدوین برنامه ملی به منظور تقویت پایداری و موجودیت ملت فلسطین در سرزمین خود.

7- برون رفت از وضعیت محصور کردن سرزمین و ملت فلسطین در کرانه باختری و غزه و تاکید بر یکپارچگی ملت فلسطین که شامل فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی سال های 48 و 67 و فلسطینیان مقیم اردوگاه های خارج از فلسطین هم می شود.

8- برقراری ارتباط با تمامی طرف های عربی و اسلامی در این زمینه و متوقف کردن جریان گسترده برقراری ارتباط با دشمن صهیونیستی و نیز پس گرفتن طرح صلح عربی و تعامل با کشور دوست و برادر مصر به منظور لغو محاصره غزه.

9- پیگرد قانونی رژیم صهیونیستی و مقامات آن و محاکمه آنها در دادگاه کیفری بین المللی به عنوان جنایتکاران جنگی در کنار تقویت جنبش تحریم بین المللی این رژیم.

10 - آغاز گفتگوهای فراگیر ملی.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز