عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته تحقیق و تفحص مورد تایید نمایندگان کار بررسی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان که شواهد نشان می‌دهد بخش اعظم آن مربوط به دولت قبلی است را با دقت پیگیری می‌کند.

پس از کنار رفتن فانی در وزارت آموزش و پرورش، برخی از رسانه‌ها این اقدام فانی را در آستانه استیضاح وی در مجلس، نوعی فرار رو به جلو تعبیر کردند. در این رابطه محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار سیاسی مرور نیوز گفت: قطعا طرح استیضاح فانی در کنار رفتن وی از وزارت آموزش و پرورش بی تاثیر نیست اما نمی‌توان آن را فرار رو به جلو نامید.

وی ادامه داد: پیش از طرح استیضاح هم زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر فانی وجود داشت و دولت شاید اقداماتی را در نظر گرفته بود اما بحث استیضاح آن را تشدید کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از موارد اصلی در طرح سوال از فانی بود تصریح کرد: طرح تحقیق و تفحص صندوق در کمیسیون آموزش و تحقیقات با اتفاق آرا و در صحن مجلس با رای بالای 200 رای تصویب شد. طبق این طرح کمیته‌ای تعیین خواهد شد و تخلفات صندوق با دقت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

صادقی همچنین اظهار داشت: طبق شواهد موجود تخلفات زیادی در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد که بخش گسترده‌ای از آن‌ها مربوط به دولت قبلی بوده که متاسفانه در دولت یازدهم نیز تداوم یافته است. اما کمیته تحقیق و تفحص با آغاز به کار خود باید هرچه سریع تر و با دقت فراوان این شواهد را مستدل کند تا وضعیت صندوق روشن شود. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز