رئیسان‌جمهور سریلانکا و اندونزی، پاییز و زمستان امسال به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش مرورنیوز، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده میتریپالا سیریسنا، رئیس‌جمهور سریلانکا در آذرماه و جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور اندونزی نیز در بهمن‌ماه به دعوت همتای ایرانی خود به تهران خواهند آمد.

رئیس‌جمهور کشورمان اردیبهشت سال 94  برای سفری دو روزه به جاکارتا رفته بود و در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیا آفریقا شرکت کرد.

 رئیس‌جمهور سریلانکا نیز در آذرماه 1386 به ایران آمده بود.

هم‌چنین بر اساس آن چه که پیش از این اعلام شده است رییسان‌جمهور بوسنی و فنلاند نیز قرار است به دعوت همتای ایرانی خود در اوایل آبان‌ماه راهی تهران شوند.

سائولی نینیسته، رئیس‌جمهور فنلاند و باقر عزت بگوویچ، رئیس‌جمهور بوسنی و هرزگوین در سفرهای جداگانه نیمه اول آبان‌ماه به تهران سفر می‌کنند.

دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران، مباحث دوجانبه، پیگیری توافقات کمیسیون‌های مشترک اقتصادی، رایزنی درباره مسائل منطقه‌یی و بین‌المللی از عمده برنامه‌های رئیسان‌جمهور فنلاند و بوسنی و هرزگوین به تهران است.

روز گذشته نیز خبرگزاری‌ها اعلام کردند مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز در راستای سفر منطقه‌ ای خود قرار است روز یک‌شنبه  به تهران بیاید و با رئیس‌جمهور ایران دیدار می‌کند.

نیکلاس مادورو در سفر دوره‌ ای خود به کشورهای عربستان، قطر، آذربایجان و ایران سفر می‌کند.

مادورو در سفر تهران با حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تله‌سور، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، در پایان اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها و در کنفرانسی مطبوعاتی با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی از سفر قریب‌الوقوع خود به ایران با هدف تقویت همکاری در زمینه‌های دارویی، پتروشیمی، کشتیرانی و نفت (که هر دو کشور به دنبال ایجاد ثبات در بازار آن هستند) خبر داد.

وی افزود: «تصمیم گرفته‌ایم کمیسیون مشترک تهران را برگزار کنیم. به زودی برای ادامه پیشبرد سرمایه‌گذاری‌ها در بخش دارو و هم‌چنین تقویت طرح‌های نفتی، کشتیرانی و پتروشیمی که به طور مشترک در حال انجام آن هستیم به تهران سفر خواهم کرد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز